V pátek proběhne v Panské zahradě oblíbený Den stromů
V pátek proběhne v Panské zahradě oblíbený Den stromů

Vsetín – ALCEDO ve spolupráci se studenty vsetínského gymnázia připravuje na pátek 22. října pro děti z mateřských a základních škol i veřejnost Den stromů. Konat se bude tradičně v Panské zahradě, přichystána budou stanoviště věnována stromům a jejich životu.
   Den stromů se slaví ve více než 40 zemích světa. Svátek věnovaný stromům u nás připadá na podzim, protože je to doba vhodná k sázení stromů, jemuž je tento svátek primárně zasvěcen.
   Děti se mohou těšit na barevné podzimní tvoření, pohybové hříčky v přírodě a také na tradiční moštování a ochutnávku moštu a sušených plodů. „Stromy jsou veledůležitou součástí přírody naší planety. Dávají nám toho opravdu hodně a nic za to nechtějí. Na dni stromů se snažíme účastníkům přiblížit význam stromů pro lidstvo tak, aby pochopili, proč je žádoucí se o ně i starat a ne jen bezohledně využívat,“ informuje Lukáš Kamas z ALCEDA.
   Lesy a háje byly považovány za posvátné od dávné minulosti, byly uctívané a chráněné a vážnost tohoto počinu byla předávaná z generace na generaci. V dnešní době nám Den stromů připomíná, jak důležitou hodnotu pro nás stromy a lesy mají.
   Akce probíhá v rámci osvětové kampaně STROMY A MY.
Lenka Novotná, ALCEDO