Ulice Ohrada a U Huti čekají opravy místní komunikace
Ulice Ohrada a U Huti čekají opravy místní komunikace
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Od středy 13. září byly zahájeny práce na opravách místních komunikací ulic U Huti a Ohrada na stejnojmenném sídlišti. Rozděleny jsou do tří etap. První odstartovala frézováním původního povrchu parkovišť.
Ulice Ohrada a U Huti čekají opravy místní komunikace
Radnice se opravám páteřních komunikací ve vsetínských sídlištích věnuje dlouhodobě. Po Jasence, Sychrovu a Rokytnici se nyní zaměří na Ohradu.

Jako první přichází na řadu čtyři sta metrů dlouhý úsek od Domova Harmonie kolem tzv. velké hokejky až po křížení s ulicí Nad Školou. „Provedeme zde výměnu asfaltového povrchu místní komunikace. Místa pro nádoby na tříděný odpad získají povrch ze zámkové dlažby a parkovací stání, jejichž opravu budeme provádět po částech, aby byl dopad pro motoristy co nejmenší, pak povrch ze vsakovací dlažby,“ přiblížil místostarosta Jiří Růžička (KDU-ČSL) a pokračoval: „Stávající přechod pro chodce přes ulici Ohrada, který navazuje na schodiště od ulice Nad školou, bude z důvodu větší bezpečnosti chodců vyvýšen a simulovat tak retardér. Opatříme jej dlažbou s vodicími pás pro zrakově postižené osoby a bude také osvětlen.“

Vyjmenované stavební úpravy, které přijdou radnici na 5,26 milionu korun včetně DPH, provádí na základě výsledků veřejné soutěže společnost SWIETELSKY stavební a ukončit by je měla v závěru letošního roku. Většina prací bude probíhat za částečného omezení dopravy. Pouze při frézování stávajícího povrchu komunikace a pokládce toho nového je nutno počítat s úplnou dopravní uzávěrou.

Pro následující období chystá město další dvě etapy opravy místní komunikace ulic Ohrada a U Huti. Ve druhé fázi přijde na řadu úsek od křížení s ulicí Nad Školou po odbočení na ulici Generála Klapálka, ve třetí fázi pak úsek od restaurace Na Nové po křížení s ulicí Luční.

Michal Horský