Průjezd výpadovkou na Zlín v Rokytnici od středy jen jediným pruhem
Průjezd výpadovkou na Zlín v Rokytnici od středy jen jediným pruhem
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Stavba tzv. Rampy Mostecká v Rokytnici se od středy 13. září dostal do fáze, která nejzásadnějším způsobem a na řadu týdnů ovlivní dopravní situaci nejen na silnici I/69 (výpadovka na Zlín).

Rampu Mostecká, neboli připojovací pruhy mezi silnicemi I/69 a I/57 (obchvat Vsetína), buduje v Rokytnici Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR). Obě zmíněné komunikace budou u polyfunkční budovy Kotovo propojeny prostřednictvím právě vznikající okružní křižovatky. Stavba její první poloviny a oprava části jízdního pruhu silnice I/69 ve směru na Zlín v těchto dnech končí.

Od středy 13. září do pátku 15. září bude v těchto místech probíhat pokládka asfaltového povrchu, která si vynutí svedení dopravy do jediného jízdního pruhu. V časech od 5.30 do 17 hodin zde bude řízen provoz regulovčíky a mimo uvedený čas pak semafory.

Po nadcházejícím víkendu, během nějž bude možné tímto úsekem projíždět opět dvěma pruhy, se ovšem stavební práce na okružní křižovatce a nejbližším okolí přesunou na opačnou polovinu, tedy i na jízdní pruh směrem k centru města. Od pondělí 18. září nejspíše až do konce listopadu letošního roku tak bude provoz tímto úsekem veden jediným jízdním pruhem a řízen kyvadlově – opět od 5.30 do 17 hodin za pomoci regulovčíků a ve zbývajícím čase sematory.

Dočasné uzavření ulice Krátká:

Dopravní situaci v Rokytnici příští týden dále zkomplikuje uzavírka ulice Krátká včetně parkoviště u Penny marketu. Od pondělí 18. září do pátku 22. září zde totiž bude společnost Zásobování teplem Vsetín provádět stavbu teplovodu a Technické služby města Vsetína následně opraví povrch celé komunikace.

V souvislosti se zmíněnými dopravními omezeními žádáme zejména motoristy o trpělivost.

Další informace k uvedeným dopravním omezením včetně plánků objízdných tras a rozmístění dopravního značení naleznete níže v přílohách.

Michal Horský