Zlín je v semifinále Chance ligy! Poruba padla i potřetí
Zlín je v semifinále Chance ligy! Poruba padla i potřetí
foto: PSG Berani Zlín

Zlínský kraj – Čtvrtý duel čtvrtfinále play-off hokejové Chance ligy rozhodl o postupujícím. Berani udolali na svém ledě ve dvou dnech Porubu shodně 2:1 a jdou dál. Na zlínském letitém zimáku to místy vypadalo jako v nejlepších časech.
Ani jeden zápas série nebyl jednoduchý. Poslední byl postupový, ale pro Zlínské také mimořádně náročný.

Což se ukázalo už v 9. minutě. To jel zlínský Kindl trestné střílení, ale zamotal se tak zvláštně, až to bylo úsměvné a gól z toho nebyl.

To nalilo sil hostům a ti postupně eliminovali tlak domácích. Ve 29. minutě pak Šoustal důsledně sledoval puk u Hufovy klece a snadno jej dotlačil do sítě. Porubští vedli a mohli být na koni ještě více, zlomovým momentem byla 40. minuta, kdy Dufek napálil puk do tyče domácí branky.

A ve třetí části se hostům znovu vymstilo oslabení. Po vyloučeních klíčových hráčů Šoustala a Šlahaře.

Hrdinou Zlíňanů se stal Petr Mrázek, který ve 46. a pak 49. minutě dvakrát prostřelil ostravského Dolejše.

Hosté ještě tlačili, ale postup patří Zlínu po výhře 2:1.

„Musíme poděkovat hráčům do kabiny, ale také fanouškům. Vytvořili vynikající atmosféru, už jen kvůli nim stálo za to doma urvat postup. Podle mě rozhodly dvě využité přesilové hry ve třetí třetině druhého zápasu. Jet domů za stavu 0:2 by už bylo strašně těžké. Myslím, že Poruba byla nejsilnějším týmem v soutěži. O to více si cením toho, že jsme ji vyřadili,“ myslí si hlavní trenér zlínských Beranů Miloš Říha mladší.

V semifinále změří Zlínští síly s vítězem základní části z Třebíče.

Jan Čada