Vsetín je v semifinále play-off, Zlín tam může už dnes
Vsetín je v semifinále play-off, Zlín tam může už dnes
foto: VHK Robe Vsetín

Zlínský kraj – Dvakrát vyřadila v uplynulých ročnících Chance ligy jihlavská Dukla hokejisty Vsetína v bitvách play-off. Valachům se teď povedla odveta, když v jihlavském azylu v Pelhřimově dokázali vyhrát 3:2 a jdou po výhře v sérii 3:0 do semifinále. A dařilo se i Zlínu, ten udolal na svém ledě Porubu a vede v sérii nadějně 2:1.
O tom, že hokej ve Zlíně táhne i ve druhé nejvyšší soutěži, momentálně není sporu. Na třetí měření sil Beranů s Porubou přišlo přes 5 200 fanoušků. Naprostá většina z nich odcházela spokojena, domácí urvali výhru trefami dvou pamětníků zlatých časů.

V 9. minutě skóroval Kubiš, v 59. pak Köhler, hosté ale ještě zdramatizovali samotný závěr, když snížil v power play Šoustal. Brankáři Hufovi tak zkazil čisté konto, což ale nemění nic na tom, že právě strážce zlínské branky lapil 45 pokusů houževnatých Ostravanů.

Zlín vede v sérii 2:1 a už dnes může stvrdit na svém ledě postup. Zápas začíná v 17:30 na Zimním stadionu Luďka Čajky.

To Vsetínští mají „šábes“ a duel rivalů mohou sledovat zpoza kopce Sirákova. V Pelhřimově si řekli o postup po vítězství 3:2, v sérii vyhráli 3:0. Jejich goleadory byli tentokrát Holec, Smetana a Jonák.

„Myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepší. Pak Dukla ukázala sílu, co má, a utahovala to, až to bylo málem 3:3. Tam jsme měli štěstí, pak už jsme zvládli tu poslední půlminutu. Tu sílu ale mají a v závěru při nás stálo i trochu štěstí,“ myslí si kouč Vsetína Radim Kucharczyk.

„Kluci dnes hrozně moc chtěli, bylo to na nich vidět, ale někdy ty emoce dávali špatným směrem, kdy šli spíš proti nám, začali se strkat s protihráči, hádat, a odvádělo to pozornost od toho, co jsme chtěli, to bylo dnes ten zápas zvládnout a vyhrát. Celá série byla myslím hodně vyrovnaná a hokej je o detailech, Vsetín v těch detailech byl o něco lepší, a proto postoupil,“ zhodnotil poslední duel i celou sérii trenér Dukly Viktor Ujčík.

Jan Čada