Trenér Vlach se vrátil na Lapač. Ve Vsetíně povede juniorku, asistentem áčka bude Rob
Trenér Vlach se vrátil na Lapač. Ve Vsetíně povede juniorku, asistentem áčka bude Rob
Známý hokejový trenér Rostislav Vlach v nové sezoně povede juniorku Vsetína. foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín – Legendární Rostislav Vlach se vrací na Lapač. Bývalý reprezentant v nové sezoně povede vsetínskou juniorku, u které střídá Luboše Roba staršího. Ten se naopak natrvalo přesouvá k prvnímu týmu mužů, kde bude zastávat pozici prvního asistenta.
„Jsme moc rádi, že se nám do juniorky podařilo přivést tak zkušeného trenéra. Rosťu zde všichni znají, na Valašsku strávil v minulosti dlouhé roky a věříme, že bude naše spolupráce úspěšná,“ přeje si sportovní manažer VHK Radim Tesařík.

Vlach se narodil v Přerově. Během své bohaté hráčské kariéry působil kromě české i v československé, slovenské či finské extralize, ale i v reprezentaci. Tituly sbíral jak na běžícím pásu. Nejpovedenější časy prožil na Vsetíně, když zde jako kapitán odehrál sedm sezon, během kterých slavil postup do extraligy a tři tituly. V roce 2005 započal svou trenérskou kariéru rovněž na Valašsku, kde strávil dvě sezony jako asistent a později i jako hlavní trenér A-týmu.

Poté působil v Nitře a ve Zlíně, několik sezon strávil i jako asistent trenéra u reprezentačních mládežnických výběrů. Loni začal sezonu jako hlavní trenér konkurenčního zlínských Beranů, kde byl ale odvolán.

Nyní dostal laso z Valašska a postaví se na lavičku juniorky jakožto hlavní trenér. „Po angažmá ve Zlíně jsem měl určitou dobu pauzu. Zvažoval jsem různé možnosti, ale nakonec jsem se rozhodl pro pokračování v trenérské činnosti. Z nabídek, co jsem měl, jsem vyhodnotil, že jít na Vsetín bude pro mě ta nejlepší volba,“ uvedl šedesátiletý Vlach.

U juniorky Robe střídá Luboše Roba staršího, který se přesouvá k mužům. „Luboš Rob st. v loňském play-off rozšířil trenérský štáb A-týmu. Jelikož toto spojení zafungovalo, rozhodlo se ho vedení VHK přesunout k A-týmu natrvalo. Jsme rádi, že bude mít Jirka Weintritt k sobě tak zkušeného asistenta,“ uvedl Tesařík.

„Jura Weintritt jakožto hlavní trenér A-týmu mě oslovil, jestli bych chtěl být jeho prvním asistentem. I když u mládeže se mi líbilo a sezona se nám podařila, byl jsem touto nabídkou samozřejmě poctěn a rád jsem ji přijal, jelikož to vnímám jako ocenění práce, kterou odvádím. Chci přispět k naplnění cílů klubu i fanoušků, a udělám maximum proto, aby se nám v příští sezoně dařilo,“ říká dvaapadesátiletý Luboš Rob.

Michal Konečný