V Rožnově se i letos poběží T-mobile Olympijský běh
V Rožnově se i letos poběží T-mobile Olympijský běh

Rožnov – Také v roce 2023 se město Rožnov pod Radhoštěm připojí k největší běžecké akci v zemi – T-Mobile Olympijskému běhu. Ten se uskuteční ve středu 21. června 2023 a v Rožnově se bude konat již posedmé. Hlavní závod startuje v celé České republice ve stejný čas – v 18.00 hodin. Běžci se mohou registrovat výhradně on-line a mohou tak učinit již nyní, a to na webu www.olympijskybeh.cz. Součástí jsou tradičně i dětské běhy.

V loňském roce se tradiční Olympijský běh konal 22. června za účasti celkem 338 rožnovských běžců (170 dospělých, 168 dětí). Olympijský den se slaví každý rok vždy 23. června, a nejbližší středa k tomuto datu patří právě známému T-Mobile Olympijskému běhu. Ten se letos uskuteční 21. června. Přihlásit se mohou běžci již nyní na stránkách www.olympijskybeh.cz a čekají na ně jako každý rok výhody za včasnou registraci. Výše startovného pro dospělé účastníky činí do 31. března 150 Kč (varianta s funkčním tričkem 400 Kč), do 31. května 250 Kč (varianta s funkčním tričkem 500 Kč), do 11. června 300 Kč (varianta s funkčním tričkem 550 Kč) – po tomto termínu již nebude možné se registrovat. Dětské běhy jsou za symbolické startovné 30 korun za závodníka, možný je i dětský balíček se startovným a památečním tričkem za 230 korun. Pro hlavní běh bude v Rožnově opět připravena pětikilometrová trasa, start závodu je u Hudebního altánu. „Chceme v Rožnově vytvářet takové prostředí, aby se nám tady všem dobře žilo a k tomu podpora sportu rozhodně patří. Dominantou jarních a letních měsíců je městský park a myslím, že každý, kdo si občas jde v tomto období zaběhat, mi dá za pravdu, že tady je ta trasa opravdu velmi příjemná. Věřím, že se nás na v červnu na startovní čáře sejde více než 200 a společně si závod zaběhneme a užijeme si super atmosféru, kterou tento běh každý rok přináší,“ pozval všechny starosta města Jan Kučera.

Olympijský běh je největším během v ČR a část výtěžku ze startovného vždy putuje na Českou olympijskou nadaci, která za deset let činnosti podpořila již 3 722 dětí z celé České republiky a to částkou 21 455 980 korun. V loňském roce se díky T-Mobile Olympijskému běhu vybrala díky běžcům rekordní částka 620 000 korun.

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm