Ševci chtějí do prostřední skupiny, do sezony jdou s omlazeným kádrem
Ševci chtějí do prostřední skupiny, do sezony jdou s omlazeným kádrem
Vukadin Vukadinović slaví vítězný gól do sítě Slovácka. foto: Jan Zahnaš

Zlínský kraj – S jednoduchým názvem FC Zlín a s výrazně obměněným kádrem vstoupí do nové sezony fotbalisté z Baťova města, kteří si zajistili prvoligovou příslušnost až po vítězství v baráži nad Vyškovem. V nadcházejícím ročníku by se ševci rádi pohybovali v klidnějších vodách, trenér Pavel Vrba by se rád dostal do prostřední skupiny.
„Líbilo se mi, jak se všichni na konci minulé sezony semkli a táhli za jeden provaz. Celý klub včetně fanoušků držel pohromadě. To je to, co si chceme přenést i do nové sezony. Je to směr, jakým bychom chtěli jít,“ říká místopředseda představenstva klubu FC Zlín Zdeněk Grygera.„Máme výborného trenéra s obrovskými zkušenostmi, pod jeho vedením bychom se rádi odrazili ještě výš,“ přeje si.

I když o cílech před novým ročníkem nahlas nemluvil, je jasné, že na Letné nikdo o záchranu hrát znovu nechce. Ševci by v podzimní části rádi navázali na výkony a výsledky z nadstavbové části a baráže, protáhli sérii deseti zápasů bez porážky, kterou drží od konce května, kdy uspěli v Pardubicích.

„Víme, že nás čeká těžká sezona, ale blížící se zápasy vyhlížíme s optimismem. Doufejme, že se vyhneme baráži a nebudeme mít starosti se záchranou. Úspěchem by bylo umístění ve střední části tabulky, abychom měli klid,“ říká trenér FC Zlín Pavel Vrba.

Na Letné došlo po úspěšné baráži s Vyškovem k poměrně velkému třesku. V Baťově městě skončilo hned deset hráčů. Většina z nich přitom patřila k těm zkušenějším a věkově starším borcům, kteří byli tváří Zlína v minulých letech.

Jde o Hrubého, Hlinku, Procházku nebo Čanturišviliho. Pryč jsou také Fillo, Hloušek, Kozák, Silný a Balaj. „O dva z nich jsem stál, ale vydali se jiným směrem. My taky chceme od nové sezony jít trošku jinou cestou. Budoucnost Zlína leží hlavně na mladých hráčích, kteří už loni prokázali svoji kvalitu,“ zjistil Vrba.

Novými tvářemi jsou vedle mladíků z vlastní líhně i odchovanec Tomáš Čelůstka (dosud Kypr), útočníci Filip Žák (Teplice) a Senegalec Latyr Ndiaye, který působil v nižších francouzských soutěžích. „Dva z nich jsou zkušení, znají naši ligu. Navíc Čelůstka je domácí kluk, což je jedině dobře. Zlín by měl sázet především na hráče z regionu, co mají k městu, klubu vztah. Já jsem toho jako rodák z Přerova příkladem,“ líčí s úsměvem.

Ševce povede z pozice kapitána do nové sezony Dominik Simerský. „Má role se změnila, ale na hřišti může být lídr i někdo z mladších kluků,“ upozorňuje zkušený třicetiletý obránce.

Ševci vstoupí do ligy sobotním duelem na hřišti nováčka z Karviné. „Spíš je to pro nás zajímavé. Do sezony jdeme s čistou hlavou. Karviná je hratelná. Není důvod se jí bát. Věřím, že tam budeme bodovat,“ říká odhodlaně.

Hned další sobotu na své Letné Zlín přivítá mistrovskou Spartu a následně jede na Slavii.

Michal Konečný