Skončil Mezinárodní týden turistiky na Valašsku
Skončil Mezinárodní týden turistiky na Valašsku
foto: Radovan Kocúrek

Valašsko – V minulých dnech se stal Vsetín centrem milovníků přírody a turistiky, a to díky 32. Mezinárodnímu týdnu turistiky na Valašsku (MTTV). Jeho organizace se tradičně ujalo město Vsetín ve spolupráci s odbory oblasti Klubu českých turistů Zlínský kraj. Letošní ročník nabídl účastníkům na jejich přání novinku ve formě „pohodových tras“.

Program, kterého se zúčastnilo celkem 124 turistů a cykloturistů, odstartoval ve čtvrtek 13. července prezencí a slavnostním zahájením s kulturním programem v rámci Vsetínského kulturního léta na Dolním náměstí, závěrečné vyhodnocení pak proběhlo v pondělí 17. července v malém síle Domu kultury. „Letošní program nabídl účastníkům celkem 76,4 kilometrů na dlouhých trasách a 64,9 kilometrů na středních trasách. Novinkou byly takzvané pohodové trasy v celkové délce 28,3 kilometrů,“ vyjmenoval místostarosta Petr Kudlík s tím, že letošní ročník byl druhým v pořadí, kterého se zúčastnili i cykloturisté, kteří na trasách najezdili celkem 218 kilometrů.

A kam turisté v rámci uplynulého ročníku zavítali?

Podívali se například na Lačnovské skalní útvary, na Jahodný či Janišovský vrch a prošli se také Cyrilometodějskou stezkou do Valašského Meziříčí. V neděli 17. července pak zavítali na za krásami Bílých Karpat do slovenského Bošáče.

Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín