Velká posila do obrany! Z Komety přichází do Zlína někdejší reprezentant Hrbas
Velká posila do obrany! Z Komety přichází do Zlína někdejší reprezentant Hrbas
foto: Berani Zlín

Zlínský kraj – Berani na startu druhé fáze letní přípravy hlásí další velkou posilu. Za Zlín bude v nadcházející sezoně Chance ligy bojovat obránce Marek Hrbas, který do Baťova města přichází z brněnské Komety. Třicetiletý bek odehrál více než čtyři stovky extraligových zápasů a v minulosti oblékal také dres národního týmu.
„Jde o zkušeného hráče, předpokládám, že se připojí k jádru mužstva a bude jedním z jeho lídrů. Slibujeme si od něj, že bude jedním ze základních stavebních kamenů obranných řad a pomůže nám jak na ledě, tak v kabině a naváže na skvělé sezóny, které v minulosti odehrál,“ uvedl hlavní trenér Beranů Miloš Říha.

Rodák z Klatov svou hokejovou kariéru zahájil v Plzni, se kterou se stal šampionem dorostenecké extraligy a zahrál si hned na čtyřech mládežnických světových šampionátech. Čtyři roky strávil v zámoří, kde sbíral zkušenosti v juniorských soutěžích.

Následně se vrátil do Česka, kde působil ve Spartě a Vítkovicích. Právě ve službách Ostravanů se v sezóně 2017/18 stal nejlepším střelcem extraligy mezi obránci. V té době už patřil mezi členy širšího reprezentačního kádru, celkově za národní tým odehrál patnáct zápasů.

V posledních třech sezónách hájil barvy Mladé Boleslavi, Litvínova a naposledy Komety, nyní se přesouvá do Zlína, kde se pokusí pomoci Beranům k návratu mezi elitu.

Michal Konečný