Rožnov vyhlásil nejlepší sportovce za rok 2022
Rožnov vyhlásil nejlepší sportovce za rok 2022
Kategorie Kolektivy - dorostenci a junioři - Gepardi TJ Rožnov p. R. foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Město Rožnov ocenilo nejlepší sportovce roku 2022. V Janíkově stodole ve Valašském muzeu v přírodě byli oceněni za rok 2022 celkem čtyři sportovci jednotlivci, dva kolektivy, jeden handicapovaný sportovec, dále trenér roku a oceněno bylo také 7 osobností rožnovského sportu. Ze všech nominantů byl vybrán a vyhlášen Sportovec roku 2022. Toto ocenění si odnesla Michaela Juříčková (skoky na trampolíně). Cenu starosty města získal Vladimír Fassmann.

Ve středu 10. května 2023 oceňovalo město Rožnov pod Radhoštěm nejlepší sportovce a sportovní kolektivy za rok 2022. „Jsem moc rád, že se děti po covidové pauze vrací k výkonnostnímu sportu, který navíc v Rožnově dělají na vysoké úrovni napříč sportovními oddíly a v nejlepším světe tak reprezentují Rožnov na lokálních, mezinárodních i světových úrovních,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross. Z nominovaných sportovců byli vybráni ti nejlepší za rok 2022.

V kategorii individuálních sportovců „mládež do 15 let“ byli oceněni Tereza Kozlová (atletika – skok vysoký) a Daniel Maléř (sportovní kickboxing / wushu sanda).

V kategorii dorostenci a junioři do 21 let byla oceněna Michaela Juříčková (skoky na trampolíně). V kategorii seniorů převzal ocenění sportovec roku Miroslav Godža (sportovní kickboxing, wushu – sanda).

Mezi kolektivy mládeže do 15 let bylo ze čtyř návrhů oceněno žákovské družstvo HC Rožnov pod Radhoštěm. V kategorii kolektivy dorostenci a junioři byli oceněni Gepardi TJ Rožnov pod Radhoštěm (basket).

V kategorii trenér roku si ocenění převzal Zdeněk Tobola (sportovní kickboxing/wushu sanda). Nejlepším sportovcem v kategorii „hendikepovaní sportovci“ za rok 2022 byl stejně jako v minulých letech vyhlášen Ondřej Bartošek (atletika).

Ze všech navržených i oceněných nejlepších sportovců podle jednotlivých kategorií byla vyhlášena sportovkyní roku 2022 Michaela Juříčková (skoky na trampolíně).

Oceněny byly také osobnosti rožnovského sportu (zasloužilí sportovci, trenéři, organizátoři a funkcionáři, kteří se svou celoživotní prací zasloužili o rozvoj sportu v Rožnově pod Radhoštěm). Vyhlášeni byli Miroslav Hrstka (severská kombinace), Antonín Vlach (hokej, tenis), Luboš Kriegler (plavání), Josef Kramoliš (sportovní hala), Josef Žanta (maratonec), Miroslav Faldýn (hokejový trenér), Martin Pivoňka (lyžařský trenér).

Cena starosty města byla udělena Vladimíru Fassmanovi.

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm