Robert Hamrla šéfem zlínského hokeje nebude! Dva ze tří spoluvlastníků ho nečekaně nepodpořili
Robert Hamrla šéfem zlínského hokeje nebude! Dva ze tří spoluvlastníků ho nečekaně nepodpořili
Nepřehledná situace v hokejovém Zlíně dál trvá. foto: PSG Berani Zlín

Zlínský kraj – Tak tohle byl pořádný šok! Úterní mimořádná valná hromada měla stvrdit definitivní jmenování Roberta Hamrly do pozice generálního manažera hokejových Beranů, to se však nestalo. PSG a spolek totiž přehlasovali město.
Bývalého brankáře Roberta Hamrlu navrhovalo město Zlín jako nového generálního manažera a výkonného ředitele klubu. Současně se v posledních dnech spekulovalo o tom, že právě Hamrla by měl být garantem výměny extraligové licence s Karlovými Vary.

Ještě v pondělí se zdálo, že jeho jmenování na úterní valné hromadě klubu bude pouhou formalitou. To se ale všichni přepočítali. Zástupci PSG a zapsaného spolku si Hamrlu nakonec nepřáli a šli tak přímo proti městu. Ještě několik hodin před valnou hromadou přitom platila dohoda, že se dva ze tří spoluvlastníků zdrží hlasování, aby návrh města prošel.

„Na rovinu říkám, že jsem naštvaný. Ani ne tím, jak to dopadlo, ale jakým způsobem! Roky jsem tady prosazoval různé věci – aby byla nová rolba, kostka nad ledem. V posledních měsících jsem navíc domlouval a přemlouval radu, aby nebyla snížena naše podpora. Jak ale tak vidím, tak má nedávná i historická aktivita padá vniveč,“ prohlásil zlínský primátor Jiří Korec.

Mimořádná valná hromada společnosti Berani Zlín, s. r. o. přinesla dva závěry, které jsou výsledkem dlouhodobých diskusí ohledně řízení hokejové klubu.

Prvním je změna struktury vedení klubu, které je redukováno na dva jednatele. Končí Patrik Kamas, na svých pozicích zůstávají Jiří Marušák a Jan Štětkář.

Druhou novinkou je pak rozpuštění Prezidia společnosti, které je poradním orgánem podle společenské smlouvy organizace, ta se formálně změní příští řádnou valnou hromadou společnosti.

V souvislosti se změnou struktury navrhlo PSG odvolání svého jednatele Patrika Kamase, a to jako vstřícný krok k městu a deklaraci toho, že se principiálně nebrání změnám. Úterní valná hromada však, jak se zdá, vyostřila už tak napjaté vztahy ještě víc…

Michal Konečný, zlin.cz