T-Mobile olympijský běh přilákal 170 závodníků

Rožnov – Závodní i rekreační běžci oslavili středeční Mezinárodní Olympijský den aktivní účastí v T-Mobile Olympijském běhu. Rožnov pod Radhoštěm se zařadil mezi pět měst Zlínského kraje, ve kterých se tento závod na pět kilometrů běžel. Pětikilometrovou trať si zaběhlo 170 sportovních nadšenců.

Středa 22. června patřila v Rožnově závodním i rekreačním běžcům. Celkem 170 závodníků a závodnic se sešlo na startu T-Mobile Olympijského běhu, který se konal v Rožnově pod Radhoštěm (a v dalších desítkách měst v České republice). Úderem osmnácté hodiny se všichni registrovaní běžci v rámci České republiky (více než 73 000 registrovaných běžců) vydali Dolním i Horním parkem na pětikilometrovou trať. V kategorii mužů ji nejrychleji zvládl Tristen Bell v čase 16:47:09. Na druhém místě se umístil Václav Bitala (17:04:59), třetí skončil Martin Holiš (17:19:03). Kategorii žen ovládla Helena Kovařčíková (20:56:14), stříbrná skončila Markéta Majkusová (21:01:32) a bronz získala Lucie Kalafutová (21:46:45). „Městský park a jeho okolí opět dokázal, že je naprosto ideální pro takové akce a z odezvy běžců, kteří si prostředí i závod velmi pochvalovali, se to jen potvrdilo. Těší mě, že máme ve městě tolik sportovních nadšenců a musím pochválit i všechny děti, které se zúčastnily dětských závodů,“ pochvaloval si účast na T-Mobile Olympijském běhu starosta Rožnova Jiří Pavlica, který sám trať absolvoval v čase 28:34.99.

Na oblibě získávají také dětské závody, které se v Rožnově běží na 4 vzdálenosti - 200 m, 300 m, 680 m a 1 100 m. Závodů pro děti do 15 let se v letošním roce zúčastnilo 168 sportovních nadšenců.