Rada podpořila konání 80 akcí v oblasti mládeže a sportu
Rada podpořila konání 80 akcí v oblasti mládeže a sportu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Přidělení dotací v celkové výši 2,5 milionu z krajského programu na podporu jednorázových projektů v oblasti mládeže a sportu schválili na svém pondělním jednání radní Zlínského kraje. Tato částka bude rozdělena mezi celkem 80 žadatelů. Část dotací musí ještě schválit také krajské zastupitelstvo.

„Chceme tím podpořit sportování dětí a mládeže a také přispět k rozšíření nabídky volnočasových aktivit ve Zlínském kraji. Podporujeme tak například běžecké a cyklistické závody, fotbalové, hokejové, tenisové turnaje, taneční soutěže, motoristický sport, ale i vědomostní soutěže a olympiády mládeže. O dotaci na pořádání akce si mohou zažádat právnické osoby vyjma obcí a svazků obcí a také organizací zřizovaných Zlínským krajem,“ informoval radní Zlínského kraje Jiří Jaroš, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci.

Tentokrát byly mimo jiné podpořeny Mistrovství České republiky ve voltiži v Tlumačově, Mezinárodní Velká cena ve vzpírání v Holešově, Chřibský maraton, Mezinárodní hokejový turnaj dětí v Uherském Ostrohu, Badmintonový turnaj mládeže v Kunovicích nebo Moravský zemský pohár v lukostřelbě v Rajnochovicích.

„Dobrou zprávou je, že díky přebytku hospodaření Zlínského kraje z loňského roku navýšíme finanční podporu do sportovní infrastruktury o 50 milionů a do vrcholového sportu o 13 milionů korun,“ doplnil radní Jiří Jaroš.

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje