Za Valmez jezdilo do práce na kole 257 lidí
Za Valmez jezdilo do práce na kole 257 lidí
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Už potřinácté v České republice a počtvrté ve Valašském Meziříčí vyměnili zaměstnanci při cestě do práce auto i hromadnou dopravu za kolo, koloběžku nebo se vydali pěšky a stali se tak součástí květnové výzvy Do práce na kole. Každý z účastníků průměrně zvládl připsat okolo 6 km denně a společně tak zdolali bez použití motorů více jak 52 000 km.

„Díky této výzvě tak všichni občané dělají něco velmi prospěšného nejen pro své zdraví a kondici, ale zároveň přispívají ke zlepšení životního prostředí. Jen za květen zaměstnanci zapojení do místní výzvy ušetřili emise o hmotnosti téměř sedm tun oxidu uhličitého,“ neskrývala spokojenost místostarostka Yvona Wojaczková. Celorepubliková sportovní akce přilákala ve Valašském Meziříčí 257 zaměstnanců z místních firem a organizací v 71 týmech.

Již tradičně mezi sebou jednotlivé týmy soupeřily v kategorii Pravidelnost. „Smyslem soutěže totiž není vyjezdit v rámci daného města co nejvyšší počet kilometrů, ale jezdit do práce na kole nebo třeba chodit pěšky pravidelně. Tři nejsvědomitější týmy proto získaly během slavnostního vyhodnocení výzvy hodnotné ceny,“ upřesnila Alena Střítezská, koordinátorka výzvy Do práce na kole ve Valašském Meziříčí. Z vítězství se radoval tým Blesk 1 z firmy SCHOTT Flat Glass ČR, s.r.o., na druhém a třetím místě se umístily týmy FaTAL & MaR & Urgent a Benzoláci (oba DEZA a.s.).

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 23. června na hřišti u Sokolovny. Na blízké cyklostezce u Bečvy navíc probíhala kontrola vybavení kol a cyklistů, kterou připravila místní komise BESIP s podporou Zlínského kraje. Každý, kdo si nechal zkontrolovat své kolo, získal od komise reflexní prvky.

Veronika Macková, referent odboru školství, kultury a sportu