Mezinárodní týden turistiky na Valašsku opět s řadou novinek
Mezinárodní týden turistiky na Valašsku opět s řadou novinek
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Město Vsetín ve spolupráci s odbory oblasti KČT Zlínský kraj připravuje na 13. – 18. července 32. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV).

„V letošním roce jsme pro účastníky připravili opět spoustu novinek. Čeká je mimo jiné bohatý kulturní program a také rozšíření turistických tras. Kromě tradičních typů zavádíme na přání účastníků tak zvané pohodové trasy v délce do deseti kilometrů. Další novinkou je, že týden turistiky zahájíme již ve čtvrtek, abychom si i víkend mohli užít objevováním krás Valašska,“ informoval starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Program 32. ročníku MTTV odstartuje ve čtvrtek 13. července od 9 do 22 hodin prezencí přímo u organizačního štábu, který bude nově sídlit v turistickém informačním centru na Dolním náměstí. „Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19 hodin právě na Dolním náměstí, v případě nepříznivého počasí ve velkém sále Domu kultury,“ doplnil místostarosta pro cestovní ruch Petr Kudlík (ANO 2011) s tím, že zájemci o účast, kteří nepodali přihlášku do 30. června, se mohou přihlašovat až v místě konání při prezenci.

A kam vlastně turisté v rámci 32. ročníku MTTV zavítají? Podívají se například na Lačnovské skalní útvary, do Bílých Karpat, na Jahodný či Janišovský vrch a projdou se Cyrilometodějskou stezkou do Valašského Meziříčí. „V rámci každého dne budou vyznačeny tři trasy – pohodová do 10 kilometrů, střední o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů. Stejně jako vloni si na své přijdou i cyklisté, pro něž připravujeme na každý den cyklotrasy,“ přiblížil Kudlík a dodal, že podrobný popis tras s mapkami získají účastníci u prezence. „V průběhu celé akce mohou turisté plnit oblastní turistické odznaky Valašsko a Flóra a fauna Moravskoslezských Beskyd a Valašska. Zapojit se mohou také do městských turistických akcí Mezinárodní organizace pro lidový sport s názvy Vsetínské panorama a Putování valašským městem Meziříčí,“ doplnil místostarosta Kudlík.

Podrobnější informace k MTTV získáte na webových stránkách www.mestovsetin.cz/tyden-turistiky nebo na facebookovém profilu Mezinárodní týden turistiky na Valašsku.

Michal Horský