Fotbalová pohádka. Jak šel David do světa
Fotbalová pohádka. Jak šel David do světa
David s rodiči. foto: rodinný archiv

Zlínský kraj – Zní to opravdu trošku jako pohádkový fotbalový příběh. Ještě na konci žákovského věku v patnácti se David Jurásek vracel ze Slovácka domů do Dolního Němčí, prošel mládežnické kategorie v Brně, pak namířil do druhé ligy v Prostějově....čáry máry fuk. Mladá Boleslav, Slavia a teď pětiletá smlouva v Benfice Lisabon, klubu světového věhlasu, kde hrával kdysi nejlepší evropský fotbalista Eusebio a pak moře, co moře přemoře dalších hvězd včetně Karla Poborského.
David putoval ze Slavie do Benfiky za téměř 350 milionů korun, prošel náročnými zdravotními testy a už je podepsána pětiletá smlouva.

Což byl oddech i pro tatínka Davida staršího a maminku Romanu, kteří svého syna do Portugalska doprovodili.

„Sem jsme letěli soukromým klubovým tryskáčem, zpátky se vrátíme už běžnou linkou,“ hlásil od Atlantiku hrdý ale realistický otec, sám bývalý hráč a trenér například doma v Dolním Němčí i na Slovácku.

Radost vládla i na útulném stadionu v Dolním Němčí, kde David s fotbalem začínal.

„Moc mu to přejeme, už se těšíme na zápasy Ligy mistrů a reprezentace. Věřím, že David zůstane takový, jaký je. Milý, dobře vychovaný a skromný kluk,“ povídá v radosti předseda fotbalového klubu v Dolním Němčí Ludvík Zimčík.

Kluk z vesnice, která má ve znaku česnek, hrozen a hrábě, což svědčí o pracovitosti zdejších lidí, má nabitý program. Okamžitě se připojuje k novému mužstvu a letí na herní soustředění do Anglie.

Good luck, Davide.

Jan Čada