Prosincová pauza přišla Beranům vhod. Pracují na kondici a ladí se na nedělní derby se Vsetínem
Prosincová pauza přišla Beranům vhod. Pracují na kondici a ladí se na nedělní derby se Vsetínem
foto: PSG Berani Zlín

Zlín – K poslednímu ligovému utkání nastoupili hokejoví Berani v sobotu 10. prosince a další je čeká až v neděli 18. prosince proti regionálnímu rivalovi ze Vsetína. V týdenní pauze ale hokejisté nezahálí - už den po prohře s Jihlavou se potili na dvoufázovém tréninku. Nejdříve na ledové ploše zimního stadionu a poté na spinningu.
V podobném tempu by měla příprava Beranů pokračovat až do nedělního derby se Vsetínem.

„Cítím, že musíme přidat na tréninku a pak to přenést do zápasů. Věřím, že poté se dostaví výsledky. Pár pozitivních věcí bylo vidět již v posledním souboji s Jihlavou,“ uvedl sportovní manažer a hlavní trenér Beranů Miloš Říha mladší.

Zlínští hokejisté nasbírali v dosavadním průběhu Chance ligy během devětadvaceti kol jen 38 bodů a krčí se až na desátém místě tabulky. Jedná se o poslední příčku, která zajišťuje po základní části předkolo play-off.

V posledních dvou zápasech šéfoval lavičce již nový hlavní kouč Miloš Říha mladší, který rychle naskočil do zápasového rytmu a neměl příliš času na rozkoukání a práci s týmem. Ten přichází právě nyní během prosincové pauzy.

„Kluci měli den po duelu s Jihlavou náročnou fázi z hlediska kondiční stránky na ledě a poté druhou fázi na suchu v rámci spinningu. Vzhledem k tomu, že hrajeme až za týden, máme určitý čas se tomu věnovat, dále se zaměříme na taktiku a herní prvky, ale musíme přidat na práci především z hlediska kondice,“ pověděl čtyřicetiletý Říha.

Beranům přišla ligová přestávka vhod ke kvalitnímu tréninku a přípravě na podstatnou část druhé poloviny základní části ligové soutěže.

„Musíme to citlivě upravit, abychom byli připraveni na nedělní souboj se Vsetínem. Využíváme současné pauzy, příliš možností se tím zabývat do konce sezony již nemáme. Budeme pracovat v maximální možné míře, aby výkonnost mužstva šla nahoru,“ upřesnil Miloš Říha.

Berani dostávají od třetí adventní neděle pořádně do těla. Odehraje se ještě 23 ligových zápasů a stále je reálné umístění do šestého místa, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off.

„Jestli cítím po náročném dnu nohy? Když se protáhneš, tak to bolí. Ale trenéři dobře vědí, co dělají. Je to těžké, ale kondičně vyvážené, abychom byli v neděli stoprocentně připraveni,“ řekl útočník Antonín Honejsek, lídr klubové produktivity s 18 kanadskými body za 8 gólů a 10 asistencí.

Nejbližší zápasy hokejistů PSG Berani Zlín v Chance lize:

Neděle 18. prosinec v 15.30 hod, 30. kolo: VHK Robe Vsetín – doma
Středa 21. prosinec v 18 hod, 31. kolo HC Baník Sokolov – venku
Úterý 27. prosinec v 17.30 hod, 32. kolo: LHK Jestřábi Prostějov – doma
Čtvrtek 29. prosinec v 17.30 hod, 33. kolo: SK Horácká Slavia Třebíč – venku

Kateřina Nosková