Bravo, Dominiko! Z Číny přiletí studentka zlínské univerzity s cenným bronzem
Bravo, Dominiko! Z Číny přiletí studentka zlínské univerzity s cenným bronzem
foto: ČAUS

Zlín, Chengdu – Báječného úspěchu dosáhla na letní Univerziádě v čínském Chengdu studentka zlínské Fakulty technologické UTB Dominika Ponížilová. česká reprezentantka ve sportovní gymnastice zaválela ve finále na přeskoku a do Zlína přiveze velmi cennou bronzovou medaili, před ní se dostaly jen dvě Japonky.

„Dokonale mi vyšel první skok, druhý byl o fous slabší, ale celkově veliká spokojenost, nemám slov, jsem úplně nadšená, je to super výsledek,“ hlásila přímo z dějiště Univerziády šťastná studentka zlínské univerzity.

Úspěchem je i její sedmé místo ve víceboji, konkurence na setkání studentských sportovců celého světa byla vynikající. „Závodím tady pro babičku, ty úspěchy patří i jí,“ dodala spokojená studentka Fakulty technologické zlínské Univerzity Tomáše Bati.

„Dominika nás všechny nesmírně potěšila, věřím, že její bronzovou medaili uvidíme na vlastní oči, už se na ní ve škole všichni moc těšíme,“ poděkovala na dálku za spolužáky i vedení zlínské vysoké školy její mluvčí Petra Svěráková.

Jan Čada