Berani jdou do akce! V prvním přípravném utkání vyzvou přerovské Zubry
Berani jdou do akce! V prvním přípravném utkání vyzvou přerovské Zubry
Hokejový Zlín si pojistil služby brankářů Hufa a Kořénka, zůstává i bek Salonen. foto: Berani Zlín

Zlínský kraj – Příprava na blížící se start nové hokejového ročníku je v plném proudu a se začátkem srpna tradičně nadešel čas předsezónních přátelských utkání. Hned ve dvou z nich mužstvo Beranů vyzve Zubry z Přerova, kteří se proti nim poprvé postaví už dnes od 17:30 ve zlínské PSG Areně.
Pro oba celky půjde o první letní přípravný zápas. Delší pauzu měli Zubři, kterým minulá sezóna skončila v půlce března, kdy ve čtvrtfinále v poměru 1:3 na zápasy padli s vítězem základní části z Třebíče. Berani byli v zápasovém tempu déle o více než měsíc, během něj zvedli nad hlavu pohár pro vítěze Chance ligy. Nyní už se ale obě strany soustředí na novou výzvu, soutěžní sezóna začíná už 13. září.

Hráči na ledě PSG Areny trénují už druhým týdnem. „Prvních pár tréninků jsme se zaměřili na techniku, aby si kluci osahali výstroj a zvykli si na led. Pak už jsme ale trénovali ve vysokém tempu, věnovali jsme se i organizaci hry, obranným systémům. Makáme naplno, aby se to kluci následně naučili přenášet i do samotných zápasů. I když je to jen příprava, budeme chtít, aby hráči šli na doraz a nechali v těch zápasech všechno od začátku až do konce,“ říká hlavní trenér Zlína Miloš Říha.

Pro zlínské trenéry je příprava zároveň šancí poznat na ledě také nadějné talenty z mládeže, v zápasech by se jich tak měla objevit celá řada. „Převážně dáme příležitost mladším hráčům, trénuje s námi šest kluků z juniorky, kteří určitě dostanou prostor, aby se ukázali. Chytat ve čtvrtek bude Dan Huf,“ upřesňuje Říha.

Zlínským fanouškům známá jména v přerovském dresu nejsou v posledních letech žádnou výjimkou. A tak i letos, kdy kádr bývalého zlínského kouče Roberta Svobody doznal celou řadu změn, mužstvo Zubrů doplnilo hned několik bývalých Beranů. Na Hanou se po dvou letech vrátil útočník Darek Hejcman a o svou šanci bojují také zlínští odchovanci Lukáš Chludil a Jiří Karafiát.

„Bude to o nasazení, oba týmy se budou snažit dostat se do toho, co pak budou chtít praktikovat v sezóně. Asi to bude ze začátku z obou stran oťukávaná, uvidíme, jak to dopadne. Věřím, že když budeme trpěliví, tak to splní ten účel, abychom hráli pospolu a týmově se doplňovali,“ vyhlíží první přípravný zápas útočník Beranů Martin Lang.

Zlin.cz