Berani na úvod přípravy podlehli Přerovu 0:3. Efektivita byla hrozná, ví Říha
Berani na úvod přípravy podlehli Přerovu 0:3. Efektivita byla hrozná, ví Říha
Hokejisty Zlína posílil kanadský útočník Shawn Boudrias. foto: Berani Zlín

Zlínský kraj – Hokejistům Zlína první přípravný zápas na novou sezonu v Chance lize herně ani výsledkově nevyšel. Berani v sestavě se spoustou mladíků podlehli v PSG aréně Přerovu 0:3. Branky Zubrů zaznamenali Hejcman, Indrák a Tarnoczy.
Domácí tým v derby doplatil na mizernou produktivitu a nedůraz v předbrankovém prostoru. „Efektivita byla hrozná,“ ulevil se zlínský trenér Miloš Říha.

Kouč Beranu dal ve čtvrtečním zápase šanci i dorostencům Jakubu Hešovi, Martinu Vaculíkovi a Tomáši Pilátovi. Žlutomodrý dres poprvé navlékli také dvojice zkoušených hráčů Márk Schlekmann a Atte Huhtela.

„S některými kluky panuje větší spokojenost, u jiných to bylo horší, ale hlavně mladí útočníci byli ve třetí třetině možná nejlepší na ledě. Ti mě potěšili,“ uvedl Říha.

Šanci talentovaným odchovancům zřejmě dá i ve venkovní odvetě. „Někteří z nich si řeknou o nominaci ještě na příští týden,“ říká.

Jinak k výkonu mužstva měl oprávněné výhrady. První třetina, která rozhodla o výsledku utkání, ale byla z hlediska nasazení a bruslení v pořádku. „Kluci všechno plnili perfektně, bohužel jsme selhali v koncovce,“ štve Říhu. „Měli jsme tam snad dvacet střel, šest gólových situací. Soupeř ale využil přesilovku, druhý gól přidal z dorážky,“ pokračuje v hodnocení.

Nejprve po rychlé a přesné kombinaci využil přesilovou hru ex-zlínský Darek Hejcman, o pár minut později se po nepříjemných odrazech prosadil Daniel Indrák.

Hned na začátku prostřední periody přišel pro domácí další nepříjemný moment. Zubři ujeli do přečíslení, Dobša přesně našel Patrika Tarkoczyho a ten zkušeně proměnil. „Ve druhé třetině jsem nebyl spokojený s ničím. Vypadli jsme úplně z role. Kluci neplnili pokyny, naše hra postrádala kvalitu i nasazení. Možná se na hráčích projevila únava z tréninku,“ přemítá zlínský kouč.

Závěrečná část už byla po herní stránce zase v pořádku, koncovka ale byla dál mizerná. „Nedostali jsme se ani na kontakt, což je škoda. Možnosti na to byly,“ dodává zklamaně Říha.

Šanci na reparát dostanou Berani příští čtvrtek, čeká je totiž odveta v Přerově.

Přípravný hokej –

PSG BERANI ZLÍN – HC ZUBR PŘEROV 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Hejcman (Černý, Tomi), 15. Indrák (Tarnoczy, Černý), 23. Tarnoczy (Dobša, Chroboček).

PSG Berani Zlín: Huf – Suhrada, Riedl, Zavřel, Husa, Talafa, Burian, Nábělek – Schlekmann, Werbik, Sedláček – Lang, Sadovikov, Pilát – Čechmánek, Huhtela, Sedlák – Vaculík, J. Heš, Novák. Trenér: Říha.

HC ZUBR Přerov: Postava – Adámek, Černý, Hanák, Cubo, Holík, Chroboček, Bárta – Tomi, Hejcman, Hradil – Krupa, Indrák, Jan Svoboda – Dobša, Karafiát, Tarnoczy – Chludil, Nemec, Konečný. Trenér: Svoboda.

Michal Konečný