Sběrné a výdejní místo pro roušky je na Městské policii Rožnov
Sběrné a výdejní místo pro roušky je na Městské policii Rožnov
Ilustrační foto

Rožnov - IMPROVIZOVANÉ TEXTILNÍ ROUŠKY, které vyrábějí dobrovolníci bude shromažďovat a následně vydávat městská policie. Díky 24 hodinovému provozu je možné na městskou policii přinášet roušky, které vyrábějí dobrovolníci z textilu. Roušky je možné na služebnu městské policie v Rožnově pod Radhoštěm přinášet nepřetržitě. Po nashromáždění dostatečného množství budou následně vydávány občanům. Roušky musí být vyrobeny z textilního materiálu, který snese vysokou teplotu praní a žehlení kvůli dezinfekci. Informace o zahájení výdeje bude publikována. Pro informaci o možnosti výdeje volejte kontaktní linky stálé služby městské policie.
VÝDEJNÍ MÍSTO VYBRANÉHO MATERIÁLU PRO LÉKAŘE - SLUŽEBNA MĚSTSKÉ POLICIE. Rozhodnutím pracovní skupiny krizového štábu města byla jako výdejní místo materiálu pro lékaře určena služebna městské policie. Sledujte prosim web stránky Krajského úřadu, kde najdete informace o vašich požadavcích na materiál. Pro výdej materiálu si prosim připravte doklad k identifikaci. Je možné si výdej dopředu dohodnout telefonicky. Materiál budeme vydávat podle seznamu, který obdržíme. Materiál je možné vyzvedávat kteroukoli dobu. Jsme k dispozici 24 hod. Informace o zahájení výdeje bude zveřejněna hned jak materiál dorazí.
   Služebna Městské policie R.p.R je uzpůsobena pro bezkontaktní vydání. Tedy pomoci videotelefonu u vchodu do služebny si se strážníkem dohodnete potřebný počet roušek. Poté budete vyzváni ke vstupu do budovy a vyzvednete si připravené roušky v prostoru pro klienty. Nemáme bohužel prostředky jak roušky dezinfikovat. Takže vydané roušky považujte za nesterilni a před vlastnim použitím je nutné dezinfikovat dle dostupných návodú. Dezinfekci pro provoz a udržení čistoty na služebně zatím máme, stejně jako rukavice. Očekáváme také dodávky. Takže nezbytnou dezinfekci pracoviště a kontaktních míst služebny jsme schopni provádět vlastními silami.
Rožnov pod Radhoštěm