Česká pošta omezuje provoz
Česká pošta omezuje provoz

ČR, Valašsko - Také Česká pošta přistupuje v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a rozhodnutími Vlády ČR k omezení provozu. Ty nejdůležitější informace týkající se fungování jednotlivých poboček pošty naleznete níže.
   S účinností od 19. 3. 2020 mají všechny pošty omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16 hodin a s účinností od 21. 3. je zrušen na všech pobočkách víkendový provoz.
   Na základě jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let, a to až do odvolání. Všechny ostatní klienty Česká pošta žádá, aby respektovali toto rozhodnutí jejího krizového štábu.
   Česká pošta dále žádá veřejnost, aby její pobočky navštěvovala pouze v nejnutnějších případech, a aby aktuální stav provozních hodin sledovala na vstupech do jednotlivých poboček a v informačním systému poboček.
   Česká pošta taktéž žádá občany, aby do uzavřených lokalit, konkrétně se jedná o obce Chudobín, Slavětín, Uničov a Litovel, neposílali žádné zásilky. Česká pošta již má zaplněny své prostory, kde je možné uskladňovat zásilky určené do těchto obcí.
   Níže uvedené země z důvodu omezení mezinárodní přepravy a jejích nedostatečných kapacit přestávají přijímat zásilky z dalších zemí. Vyzýváme občany, aby nenakupovali zboží na zahraničních e-shopech v následujících zemích a ani si nenechali z těchto zemí od jiných odesilatelů nic zasílat. Z daných lokalit do České republiky s největší pravděpodobností v následujícím období zásilky ani neodejdou.
  Zároveň Česká pošta od čtvrtka 19. března 2020 přestává přijímat do své přepravy jakékoli zásilky adresované do následujících zemí, nemůže totiž garantovat jejich převzetí cílovou zemí. Jedná se o Čínu, Izrael, Írán, Jižní Koreu, Arménii, Azerbajdžán, Uzbekistán, Kypr a Gruzii. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace nevylučujeme rozšíření seznamu zemí, kam Česká pošta nedoručuje a odkud zásilky do České republiky nepřichází.
Více informací najdete na odkazech:
https://www.ceskaposta.cz/-/omezeni-pobocek
https://www.ceskaposta.cz/-/seznam-uzavrenych-provozoven-18-3-2020
https://www.ceskaposta.cz/-/nedorucovani-do-uzavrenych-oblasti-v-ceske-republice
Jiří Žůrek