Rožnovská radnice obnoví dětské hřiště dle požadavku obyvatel ze Záhumení
Rožnovská radnice obnoví dětské hřiště dle požadavku obyvatel ze Záhumení
Ilustrační foto

Rožnov - Obnovit dětské hřiště, vybudovat klidovou zónu pro starší občany anebo postavit workout hřiště. Obyvatelé oblasti Záhumení dostali možnost rozhodnout si o jedné z těchto možností. Na konci letošního jara bylo odstraněno dětské hřiště v této oblasti z důvodu nevyhovujících revizních podmínek a radnice nechala samotné rozhodnout o využití nově vzniklého prostoru.
   Nejvyšší počet hlasů získala možnost obnovy dětského hřiště v ul. Partyzánská. Průzkum byl realizován pomocí dotazníkové šetření, odpovědi mohli obyvatelé této oblasti odevzdat buď fyzicky nebo elektronicky. Obyvatelé Záhumení mohli volit ze tří možností – obnova dětského hřiště, vybudování klidové či odpočinkové zóny anebo postavení nového workoutového hřiště. „V posledních letech se snažíme co nejvíce občany zapojit do rozhodování o rozvoji města. Obyvatelé Záhumení využívají řešený prostor nejhojněji. Původní dětské hřiště, které muselo být na konci jara odstraněno, se nachází ve vnitrobloku. Případný hluk z hřiště ovlivňuje právě nejvíce je. I proto jsme se i v tomto případě rozhodli, že se obyvatel Záhumení zeptáme, co do prostoru umístit. Občané preferují dětské hřiště – jeho obnovení proběhne v příštím roce,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.
   Ukončení sběru hlasovacích lístků proběhlo na konci září a celkově se ankety zúčastnilo 44 občanů. Nejvíce hlasů, celkově 32, získala možnost obnovy dětského hřiště. „Dětské hřiště bude v podobném duchu jako to původní. Z herních prvků nebude určitě vynechána skluzavka, pískoviště nebo houpačky,“ doplnila Petra Glumbíková z odboru správy majetku.
   Průzkum názoru občanů byl realizován v rámci Místní agendy 21.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.