Zasedla Povodňová komise ORP Valašské Meziříčí
Zasedla Povodňová komise ORP Valašské Meziříčí
Valašskomeziříčská radnice. foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí - Ve středu 14. října svolal starosta města Robert Stržínek na 18.00 Povodňovou komisi ORP (obec s rozšířenou působností) Valašské Meziříčí. Všichni členové jsou v pohotovosti a monitorují stav na tocích. Vsetínská Bečva se aktuálně blíží 2. stupni povodňové aktivity – pohotovost.
   Vlivem vytrvalého deště došlo k výraznému zvednutí hladin vodních toků a to jak v místních částech Valašského Meziříčí tak i na Rožnovské a Vsetínské Bečvě. Druhou jmenovanou aktuálně (18.30) dělí od dosažení 2. stupně povodňové aktivity 3 centimetry, hranice 2. SPA je 320 cm. V průběhu noci se dá dle předpovědních modelů Českého hydrometeorologického ústavu předpokládat překročení této hranice. Nemělo by však dojít k dosažení 3. stupně povodňové aktivity.
   Jednotky sborů dobrovolných hasičů v místních částech města jsou od rána v pohotovosti a chystají pytle s pískem pro případ potřeby. Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje vyjížděl jen během dnešního dne na území ORP Valašské Meziříčí k 25 událostem.
   Členové Povodňové komise ORP Valašské Meziříčí jsou nadále v pohotovosti a ve spolupráci s Městskou policií situaci monitorují.
   Veřejnost se v případě potřeby může obracet na tísňovou linku 156, kterou obsluhuje Městská policie Valašské Meziříčí.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí