Rožnov vyhlašuje nominace na ocenění pro rok 2020
Rožnov vyhlašuje nominace na ocenění pro rok 2020

Rožnov - Také letos plánuje město Rožnov pod Radhoštěm udělit svá ocenění: cenu města, cenu starosty města a vůbec premiérově čestné občanství. Radnice tedy žádá o náměty občanů, kdo by si podle nich zmiňované ceny zasloužil. Nominace na cenu města a čestné občanství lze zasílat do 31. března 2020 na Odbor kanceláře starosty MěÚ Rožnov, návrhy na cenu starosty města lze podávat průběžně kdykoliv po celý rok.
   Máte ve svém okolí někoho, kdo se významně zasloužil o šíření dobrého jména našeho města? Víte o někom, kdo by si zasloužil ocenění za přínos pro město v oblasti kultury, vědy, práci s mládeží, sportu, či ve společenské oblasti? Znáte někoho, kdo vykonal čin spojený s osobním hrdinstvím, který by neměl zůstat nepovšimnut? Dejte o tom radnici vědět tím, že zašlete svou nominaci.
   Jako každý rok i letos se bude udělovat cena města Rožnov pod Radhoštěm a cena starosty. Kandidáty a kandidátky na tato ocenění mohou navrhovat i občané města prostřednictvím formuláře, který je ke stažení na webových stránkách města, pod formuláři odboru kanceláře starosty. „Navrhovat mohou lidé jak fyzické osoby (tedy jednotlivce, dvojice či kolektivy) tak i osoby právnické (firmy, sdružení, apod.), které se dle jejich mínění významně zasloužily o naše město,“ sdělil starosta Rožnova Radim Holiš.
   Nejvyšším oceněním města pak je udělení čestného občanství, které je jako zvláštní projev úcty udělováno za mimořádné zásluhy o město. „Kandidáty a kandidátky na toto čestné osobní vyznamenání mohou navrhovat pouze zastupitelé a zastupitelky města, fyzické a právnické osoby pak pouze jejich prostřednictvím,“ doplnil Martin Beníček, vedoucí Oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov.
Termín pro podání nominací na Odbor kanceláře starosty je 31. 3. 2020 u ceny města a čestného občanství, průběžně po celý rok lze nominovat na cenu starosty města. Pro více informací či pomoc s formuláři se můžete obrátit na Martina Beníčka (martin.benicek@roznov.cz, 571 661 163) či Terezu Foukalovou (tereza.foukalova@roznov.cz, 571 661 188).
   Pravidla týkající se ocenění a také formuláře na jednotlivá ocenění města najdete na webu města.
Marek Havran, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.