ROBE ValMez Cup 2018 letos počtvrté...
ROBE ValMez Cup 2018 letos počtvrté...
Mládežníci si zahraji na mezinárodním turnaji. foto: Robe

Val. Meziříčí - Na konci dubna letošního roku odstartuje mládežnická fotbalová sezóna dnes již tradičním a vyhlášeným velkým mezinárodním turnajem ROBE ValMez Cup 2018, který za finanční podpory generálního partnera ROBE lighting s. r. o., ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí, s podporou Zlínského kraje, FAČR a mnoha regionálních sponzorů pořádá oddíl kopané TJ Valašské Meziříčí.
  Turnaj pro věkovou kategorii U13, ročníky narození 2005 a ml. se uskuteční ve dnech 21.-22. dubna v areálu fotbalového stadionu ve Valašském Meziříčí, záštitu nad turnajem opět převzal exreprezentační trenér ČR, Baníku Ostrava a Viktorie Plzeň pan Pavel Vrba a na samotném turnaji, o který je po dvou nad očekávání úspěšných uplynulých ročnících opět mimořádný zájem, se představí 28 špičkových mládežnických mužstev tentokrát dokonce z 6 zemí.
  Mezi přihlášenými budou ČR reprezentovat AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Slovan Liberec, FC Vlašim, Bohemians Praha 1905, FK Viktoria Žižkov, FC Zbrojovka Brno, FC Svratka Brno, FK Ústí nad Labem, FC Baník Ostrava, 1. FC Slovácko, FC Fastav Zlín, FK Hodonín, TJ Sokol Dub nad Moravou a TJ Valašské Meziříčí, Slovenskými zástupci budou ŠK Inter Bratislava, Domino Bratislava, MŠK Púchov, MŠK Fomat Martin a FC Petržalka, barvy Polska bude hájit Legia Warszawa, za Rakousko se představí Floridsdorfer AC Wien a FC Stadlau a až ze Srbska dorazí Borac Čačak a z Chorvatska Nogometnaja Akademia No Limit.
  Všechna mužstva budou před samotným začátkem turnaje nalosována do čtyř základních sedmičlenných skupin, ve kterých se v sobotu 21. dubna utkají systémem každý z každým jednokolově a podle výsledků pak v neděli 22. dubna ve čtvrtfinálových skupinách a utkáních o konečné pořadí.
  Z výčtu přihlášených mužstev a z ohlasů na uplynulé tři ročníky, kdy si turnaj rychle získal vysoké renomé jednoho z nejlépe zorganizovaných a nejlépe obsazených republikových turnajů vůbec, je patrné, že i letos čeká Valašsko mimořádný dvoudenní sportovní zážitek včetně doprovodného programu.
  Vedení oddílu kopané Tělovýchovné jednoty Valašské Meziříčí si dovoluje pozvat všechny příznivce nejen mládežnické kopané na tuto sportovní akci, která by opět měla být výjimečnou událostí a to jak po stránce sportovní, tak i kulturně společenské.
Aktuální informace k turnaji je možno průběžně sledovat na webových stránkách turnaje: http://www.valmezcup.cz/.
Ing. Ondřej Koňařík, ředitel turnaje