Natálie Paťavová vicemistryní ČR
Natálie Paťavová vicemistryní ČR
Natálie Paťavová si o tyči doskočila pro zasloužené stříbro na Mistrovství ČR žactva. foto: Foto: archiv SKMVM

Val. Meziříčí - Stříbrného úspěchu dosáhla začátkem března na Mistrovství ČR žactva v Ostravě závodnice Sportovního klubu mládeže Natálie Paťavová. Ve skoku o tyči si vytvořila nový osobní rekord výkonem 335 cm a obsadila skvělé 2. místo. Přitom k vítězství ji chyběl jen kousek.
   Natálii se v nejdůležitějším závodě halové sezóny dařilo. „Od svého základu 270 cm až do výšky 330 cm skákala vše na první pokus. Dvakrát opravovala až na výšce 335 cm a to rozhodlo. Vítězka Karolína Podlahová z Tábora překonala laťku ve stejné výšce ovšem na první pokus. Ani skoky na 340 cm, které mohly rozhodnout a změnit pořadí, nevypadaly v podání Natálie Paťavové beznadějně, chyběla trocha štěstí,“ komentoval průběh soutěže trenér Jiří Kadla. Pro Natálii je to již třetí medaile v řadě z mistrovství ČR žactva v této disciplíně. „Doufám, že v létě se jí podaří získat i kov nejcennější,“ vyslovil přání trenér Jiří Kadla.
   Natálie dále soutěžila ve skoku do výšky, kde obsadila 9. místo. „V této disciplíně zůstala daleko za svými možnostmi a po závodě byla velmi zklamaná, neboť její nejlepší letošní výkon z vícebojů 166 cm by jí bohatě stačil k vítězství,“ poznamenal trenér Kadla.
   Na Mistrovství ČR se také probojoval Patrik Kremel. V rozbězích na 60 m překážek a 150 metrů obsadil shodně 5. místa a neprobojoval se tak do finálových běhů. „Ovšem i jeho výkon lze hodnotit velmi kladně, protože zaběhnuté časy v obou disciplínách jsou na úrovni jeho osobních nejlepších výkonů,“ pochválil svěřence trenér Jiří Kadla.
(kad,lin)