Registrace ke květnové výzvě Do práce na kole je spuštěna
Registrace ke květnové výzvě Do práce na kole je spuštěna
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Město Vsetín se letos počtvrté v řadě zapojí do celorepublikové výzvy s názvem Do práce na kole (DPNK). Určena je týmům o dvou až pěti členech, kteří chtějí s kolegy v průběhu května pravidelně dojíždět do zaměstnání na kole či jiném bezmotorovém prostředku, případně chodit pěšky.

Hlavním cílem této výzvy je přilákat aktivní formou obyvatele města, resp. zaměstnance zdejších firem, aby alespoň na měsíc nechali auto doma a zkusili se do práce dopravovat zdravější formou pohybu. „K cestám lze využít například kolo, koloběžku nebo chodit pěšky. Jednotlivé způsoby dopravy je přitom možné kombinovat. Denně se zapisují maximálně dvě trasy, tedy do práce a z práce, přičemž každá musí mít délku nejméně jeden a půl kilometru,“ přiblížil místostarosta Pavel Bartoň (ANO 2011) a dodal, že každý účastník zapisuje v průběhu května jízdy buď ručním zapsáním či nahráním GPX souboru do svého uživatelského profilu na webu www.dopracenakole.cz nebo prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Pokud se chcete do výzvy zapojit, je nutné se nejprve registrovat na webu www.dopracenakole.cz.

Registrace byla spuštěna 1. února a ukončena bude 30. dubna.

Její nedílnou součástí je platba účastnického poplatku, jehož výše je v první fázi stanovena na 430 Kč za osobu, ale s blížícím se startem výzvy se v několika vlnách zvýší až na finálních 550 Kč. Zvolit lze i benefiční startovné ve výši 750 Kč „V ceně poplatku je zahrnuto účastnické tričko z biobavlny s ekologickým potiskem. To držitele opravňuje k účasti na tak zvaných akcích na triko, které bude město Vsetín během května organizovat,“ vysvětlil Bartoň.

Pro účast ve výzvě je nutné vytvořit firemní tým o dvou až pěti členech. V hlavní kategorii DPNK není cílem najezdit co nejvíce kilometrů, ale jezdit pravidelně. Ve vedlejších kategoriích se ale hodnotí například i výkony jednotlivců. „Účastníci svou aktivitou navíc reprezentují i svého zaměstnavatele a město, za které jsou zaregistrováni. Pevně proto věřím, že se Vsetíňáci do výzvy zapojí v hojném počtu a pomohou mu k co nejlepšímu umístění v kategorii Cykloměsto roku,“ řekl Bartoň.

V rámci letošního ročníku, stejně jako v těch minulých, se můžete těšit na řadu doprovodných aktivit, tedy již zmíněných akcí na triko. „Patří mezi ně různé veřejné aktivity pořádané partnery této výzvy, či jimi poskytnuté benefity. Konkrétnější informace k akcím na triko přineseme v brzké době,“ konstatovala koordinátorka výzvy DPNK pro Vsetín Jana Čentéšová s tím, že o tečku za letošním ročníkem opět obstará slavnostní vyhlášení výsledků, na nějž obdrží pozvánku všichni účastníci DPNK na Vsetíně.

Podrobnější informace k DPNK naleznete na již zmíněném webu www.dopracenakole.cz a také ve facebookové skupině s názvem Do práce na kole – Vsetín (www.facebook.com/groups/dpnkvsetin). Tam budou zveřejňovány aktuální novinky k jednotlivým akcím, které s výzvou na Vsetíně souvisejí, a můžete tam také třeba najít volné parťáky, pokud nemáte kompletní obsazení týmu.      

Michal Horský