Radní schválili další odklad nájmů podnikatelům
Radní schválili další odklad nájmů podnikatelům
foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí - O tři měsíce odložila rada města Valašské Meziříčí podnikatelům nově také splatnost květnového a červnového nájemného za pronájem nebytových prostor ve vlastnictví města.
   Už na konci března schválili radní odložení splatnosti nájemného za březen a duben. Toto opatření se týká fyzických i právnických osob podnikajících v nebytových prostorách městem vlastněných budov. „V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací jsme se rozhodli odložit jim o tři měsíce také splatnost nájemného za květen a červen. Následné prominutí nebo snížení nájemného budou radní, případně zastupitelé řešit po skončení opatření nařízených vládou individuálně,“ reagoval starosta Robert Stržínek.
   Jedná se tak o další krok, kterým se město Valašské Meziříčí snaží pomoci podnikatelům zasaženým současnou pandemií koronaviru. Živnostníkům, kteří museli na základě vládních rozhodnutí uzavřít své provozovny, radnice totiž už nyní vyplácí peněžitou pomoc formou daru v maximální výši 10 tisíc Kč. Zároveň letos městský úřad z důvodu mimořádné situace promine místní poplatek provozovatelům takzvaných předzahrádek.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí