Radní podpořili organizace a poskytovatele služeb
Radní podpořili organizace a poskytovatele služeb
foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí - V červnu se valašskomeziříčští radní zabývali žádostmi o přidělení podpory malého rozsahu v pěti oblastech, které podpořili částkou celkem 147 tisíc Kč.
   O podporu malého rozsahu v oblasti sociálních a zdravotních služeb, podpora zdraví si v prvním kole požádaly čtyři organizace. Radní pak částkou celkem 40 tisíc Kč podpořili dofinancování Valašské olympiády nevidomých, benefiční akci, školení pracovníků a dofinancování nákladů na canisterapii a plavání. Pro další kolo žádostí v této oblasti zůstává 40 tisíc Kč.
   V rámci volnočasových aktivit a zájmové činnosti rozdělili radní mezi skauty, TOM Zlaté šípy, tanečnímu centru ValMez a Sbor dobrovolných hasičů Lhota u Choryně celkem 50 tisíc Kč. Zmíněné organizace z nich budou financovat Mikulášské bruslení pro veřejnost, nákup táborového materiálu, taneční tábory a stejnokroje pro členy hasičského sboru. Do vyčerpání schváleného rozpočtu pro rok 2020 zbývá částka 12 tisíc Kč.
   V rámci druhého kola podpor v oblasti sportu a tělovýchovy si o finanční příspěvek zažádal SDH Lhota u Choryně. Částku 5 tisíc Kč využije na nákup nových dresů pro dospělé. Pro další kolo zůstává částka 15 tisíc Kč.
   Skauti a nadační fond Alter Ego pak využili podpory malého rozsahu v oblasti vzdělávání a rozvoje lidských zdrojů. Finance v celkové výši 25 tisíc Kč použijí na výukové i vzdělávací kurzy a programy. V rozpočtu zůstává 30 tisíc Kč.
   Již druhé kolo žádostí schvalovali radní v oblasti kultury. Pěti žadatelům rozdělili celkem 27 tisíc Kč. V dalším kole mohou organizace žádat o 55 tisíc Kč.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí