ZŠ Záhumení zahájí v září provoz naplno
ZŠ Záhumení zahájí v září provoz naplno
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - V pondělí 22. června proběhla další informační schůzka mezi rodiči žáků základní školy Záhumení a vedením města. Starosta spolu s místostarostou informovali o průběžném stavu aktuální situace. Na pozici ředitelky školy jsou přihlášeny tři kandidátky a pedagogický sbor je ze dvou třetin doplněn, poslední volné místo bude v nadcházejících dnech obsazeno.
   Krátké a poklidné setkání se uskutečnilo v pondělích odpoledních hodinách. Starosta města Radim Holiš a místostarosta Jan Kučera, informovali o třech kandidátkách, které se přihlásily na pozici ředitelky školy. Jelikož všechny tři splnily požadavky vyhlášeného konkurzu, budou pozvány na 8. července 2020, kdy proběhne samotné konkurzní řízení. Jestliže komise navrhne vhodnou kandidátku, bude poté Radou města 10. července 2020 jmenovaná nová ředitelka základní školy Záhumení.
   „Základní školu udržíme v provozu a za tímto rozhodnutí si stále stojíme. Vše jde správným směrem. Stávající paní ředitelka aktivně pracuje na doplnění pedagogického sboru a momentálně má již 2 nové pedagogy a v dalších dnech má pohovory s dalšími uchazeči. Věřím, že 1. září 2020 přivítá všechny žáky nová paní ředitelka a pedagogický sbor v plném počtu. Nastartuje se tak nová etapa školy s novým vedením a při plné kvalitě výuky,“ dodal místostarosta Jan Kučera.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.