Poznejte Sokolskou ulici objektivem času
Poznejte Sokolskou ulici objektivem času
foto: Muzeum regionu Valašsko

Val. Meziříčí – Jedné z nejstarších ulic ve městě je věnována další z řady oblíbených besed o historii ikonických míst Valašského Meziříčí, která proběhne v sobotu 11. května na zámku Kinských. Starými časy v Sokolské ulici Vás provede sběratel historických fotografií Petr Kubeša.

Oblíbený seriál organizuje Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci se správci Facebook skupiny Valašské Meziříčí objektivem času. Ve svém druhém letošní díle se zaměří na Sokolskou ulici, jež patří mezi nejstarší ve městě. „Už od středověku tudy přijížděli pocestní i kupci k Poličenské bráně v městských hradbách, v 16. století po ní vyprovázeli měšťané na poslední cestě své blízké k hřbitovu u kostelíka Nejsv. Trojice. Současné jméno jí dala neméně proslulá stavba meziříčského Sokola, jehož historii rovněž krátce připomeneme,“ přiblížila téma besedy kurátorka Ivana Spitzer Ostřanská.

Beseda proběhne ve valašskomeziříčském zámku Kinských v sobotu 11. května od 17 hodin. „Nad Sokolskou ulicí se již od dob první republiky vznáší vůně Dadákovy kávy. Pokud ji chcete sami ochutnat, přijďte na besedu s předstihem a zastavte se do muzejní kavárny na šálek lahodné kávy zdarma,“ doplnila pozvání Ostřanská. Další podrobnosti najdete na stránkách muzea www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko