Poznejte kouzlo podzimních bylinek
Poznejte kouzlo podzimních bylinek
foto: Muzeum regionu Valašsko

Lešná – Zajímá vás, jak lze využít podzimní bylinky a koření v jídelníčku či péči o zdraví? V tom případě si rozhodně nenechte ujít besedu známé bylinkářky Šárky Laštovičkové (na snímku), která proběhne v pátek 15. září na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Šárka Laštovičková má dlouholeté zkušenosti v oblasti léčivých rostlin a alternativních metod péče o zdraví. Pořádá pravidelné besedy či workshopy a založila dokonce i školu s názvem Moudro bylinek. V rámci besedy Podzim s bylinkami na zámku Lešná popovídá o podzimních bylinkách a koření. „Dozvíte se, jak je využít k posílení obranyschopnosti vašeho těla, ochucení pokrmů, výrobě domácích likérů nebo při léčení zdravotních neduhů, například formou úlevových zábalů a obkladů,“ nastínila kurátorka akce Eva Friedlová z Muzea regionu Valašsko.

Vstupné je 60 Kč, senioři a studenti 50 Kč, děti od 6 do 15 let a ZTP 40 Kč, do 6 let zdarma. Další podrobnosti najdete na webu www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko