Od půli listopadu Rokytnicí opět ve dvou směrech
Od půli listopadu Rokytnicí opět ve dvou směrech
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Citelná dopravní omezení na silnici I/69 u polyfunkční budovy Kotovo v Rokytnici zapříčiněná stavbou okružní křižovatky se v polovině listopadu po dvou měsících rozvolní. Uleví se tak zejména motoristům, kteří tímto úsekem aktuálně projíždějí kyvadlově. Doprava se zde totiž vrátí do obousměrného provozu.

Nyní již zřetelně se rýsující okružní křižovatka u Kotova je součástí stavby tzv. Rampy Mostecká, tedy vybudování připojovacích pruhů, které propojí silnice I/69 a I/57 (obchvat Vsetína). Investorem této stavby, která si od poloviny září vynutila svedení dopravy do jediného jízdního pruhu a její organizaci za pomoci regulovčíků a semaforů, je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR). „Všechny práce běží podle předpokladů a v polovině listopadu počítáme se zprůjezdněním křižovatky v obou směrech,“ informovala mluvčí zlínské správy ŘSD ČR Lucie Trubelíková.

Podle informací zhotovitele stavby, jímž je společnost Strabag, by k obousměrnému zprovoznění křižovatky nejprve v provizorním režimu mělo v sobotu 11. listopadu (v případě nepřízně počasí pak v pondělí 13. listopadu). Až do začátku prosince ale budou v okolí probíhat dokončovací práce (malování vodorovného a instalace svislého dopravního značení, osazování sloupů veřejného osvětlení apod. – pozn. red.), které si mohou vynutit další krátkodobá dopravní omezení.

Město Vsetín na stavbu okružní křižovatky navazuje opravou místní komunikace vedoucí mezi Kotovem a silnicí I/69. „Práce spolu s ŘSD ČR koordinujeme tak, aby i oprava naší komunikace byla ukončena v polovině listopadu. Vše nasvědčuje tomu, že se to podaří a motoristům projíždějícím Rokytnicí se konečně uleví,“ řekl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL), podle jehož dalších slov město ještě letos plánuje opravit i chodník vedoucí mezi silnicí I/69 a Kotovem. Hotovo má být do vánočních svátků.

Michal Horský