Křižovatka na komunikaci I/35 u vjezdu do průmyslového areálu projde rekonstrukcí
Křižovatka na komunikaci I/35 u vjezdu do průmyslového areálu projde rekonstrukcí
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Křižovatka na silnici I/35 u vjezdu do průmyslového areálu se stala místem mnoha dopravních nehod a je považována za kritický bod ve městě. S cílem zvýšit bezpečnost v dopravě a minimalizovat riziko nehod bude na jaře 2024 zahájena rekonstrukce. Křižovatka bude řízena světelným signalizačním zařízením.

Kritický úsek není v majetku města, tudíž s rekonstrukcí město nemohlo začít po vlastní linii. Jednání o tomto úseku probíhala několik let, a právě na jaře 2024 by mělo dojít k realizaci rekonstrukce křižovatky. Na podzim 2023 by měl být vysoutěžen zhotovitel stavby. Křižovatka by poté měla být řízena světelným signalizačním zařízením a přejezd by měly doplnit závory pro zvýšení bezpečnosti projíždějících vozidel. Tato signalizace umožní lepší řízení a kontrolu dopravy na tomto frekventovaném místě, což by mělo dále zvýšit bezpečnost a plynulost provozu.

„Bezpečnost je naše priorita a součástí je také bezpečnost v dopravě. A právě tento úsek byl místem několika dopravních nehod a častých dopravních kolizí. Jsem velmi rád, že se po několika letech jednání dočkáme rekonstrukce křižovatky a zajistíme tak zvýšení bezpečnosti nejen pro naše občany a návštěvníky, ale také pro firmy v průmyslovém areálu. Rekonstrukce by měla započít na jaře 2024 a nejpozději před prázdninami bude hotovo,“ uvedl starosta města Jan Kučera.

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm