Mikuláš navštíví děti v mateřinkách i v centru Vsetína. Nebude chybět tradiční jarmark ani Čertovka
Mikuláš navštíví děti v mateřinkách i v centru Vsetína. Nebude chybět tradiční jarmark ani Čertovka
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Mikulášský den ve Vsetíně již tradičně patří k prvním adventním dnům a blížícím se Vánocům. V letošním roce Mikuláš na koňském povozu Vsetíňany navštíví v pátek 1. prosince. Dopoledne zamíří do mateřských škol, odpoledne bude Mikulášská družina šířit vánoční náladu centrem města.

Součástí této oblíbené rodinné akce bude i tradiční Mikulášský jarmark, který bude probíhat od 9 do 17 hodin na Náměstí Svobody a v ulici Svárov před Domem kultury. Mikuláš zve všechny malé i velké také do zvonečkového průvodu, který ho doprovodí při rozsvěcování vánočních stromů na vsetínských náměstích. Správnou atmosféru podpoří čertovská družina z Valašské Polanky a dechová hudba Čertovka.

„Mikulášský den bude probíhat v centru města, kde se budeme moci setkat s Mikulášskou družinou a užít si i tradiční Mikulášský jarmark,“ popsal místostarosta Vsetína Pavel Bartoň. Dopoledne projede Mikuláš na koňském povoze centrem města a zavítá za dětmi do vsetínských mateřinek, aby je pozval na Svárov. „Zde pro děti budou připraveny vánoční stromky k ozdobení a také další mikulášský program, který připravilo Alcedo – středisko volného času,“ uvedla jednatelka Domu kultury Petra Vaňková. Odpoledne pak Mikuláš potěší všechny děti v centru města, program na Svárově začne v půl čtvrté. Zpestřením Mikulášského dne bude Andělská pošta, díky které budou moci děti poslat dopis Ježíškovi. „Pro všechny odvážlivce budou i letos připraveny čertovské váhy, které jistě prozradí, kdo byl po celý rok hodný,“ představil další atrakci místostarosta Bartoň.

„Srdečně všechny zveme také na Mikulášský jarmark, který bude probíhat od deváté hodiny ranní až do pěti odpoledne na Svárově. Zde nás na adventní čas naladí stylová kapela Čertovka ze Střelné i čertovská družina z Valašské Polanky,“ uvedla Vaňková. Hudebně podvečerní program na Dolním náměstí obohatí kapela Valašská žízeň. Tradiční zvonečkový průvod i letos doprovodí rozsvícení vánočních stromů, které se za finanční podpory skupiny ČEZ rozzáří zhruba od půl páté. „Společně s Mikulášem a jeho družinou rozsvítíme pomocí zvonečků vánoční stromy na Náměstí Svobody i na Dolním náměstí,“ uzavřel místostarosta Bartoň.

Akci připravuje Dům kultury Vsetín a Alcedo – středisko volného času a plavecká škola za finanční podpory Města Vsetín.

Veronika Ježíková, Jana Raszková