Na parkoviště v ulici Palackého dohlíží nové kamery
Na parkoviště v ulici Palackého dohlíží nové kamery
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - Dvě nové kamery nechala v uplynulých dnech instalovat valašskomeziříčská radnice na parkoviště v ulici Palackého. Díky snímání obrazu v reálném čase mohou motoristé svá vozidla kontrolovat prostřednictvím oficiálních webových stránek města www.valmez.cz.
   Zejména pro obyvatele přilehlého sídliště Vyhlídka je určeno parkoviště v ulici Palackého, které nabízí téměř 190 parkovacích míst. Radnice jej zde vybudovala v uplynulých třech letech za bezmála 11 milionů Kč, aby ulevila přeplněným ulicím sídliště a zlepšila tak průjezdnost pro vozidla hasičů, zdravotníků či popelářů. „Pro řidiče, kteří zde parkují, jsme už v první fázi připravili benefit v podobě dvou veřejně přístupných kamer. Přes oficiální webové stránky města www.valmez.cz, mohou v záložce webkamera 24 hodin denně kontrolovat, zda je jejich vozidlo na svém místě. Tento systém se osvědčil také jako prevence proti zlodějům,“ přiblížil starosta Robert Stržínek.
   Vzhledem k tomu, že parkoviště vznikalo ve třech etapách, rozhodli se představitelé města kamerový systém nyní doplnit. „Za dvě nové kamery, technické řešení a propojení se stávajícím systémem jsme zaplatili necelých 63 tisíc korun. Plníme tak slib daný občanům, kteří parkoviště využívají a nevhodným parkováním neblokují ulice na sídlišti Vyhlídka,“ doplnil Robert Stržínek.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí