Připravený rozpočet Rožnova na rok 2020 je vyrovnaný, počítá i s úvěrem 127 milionů
Připravený rozpočet Rožnova na rok 2020 je vyrovnaný, počítá i s úvěrem 127 milionů
Rožnovská radnice. foto: Zdeněk Kment

Rožnov - Pracovní seminář k rozpočtu města na rok 2020 absolvovali ve středu 27. listopadu 2019 členové rožnovského zastupitelstva a také členové jeho finančního výboru. Spolu se starostou města i vedoucími některých odborů MěÚ podrobně probrali jednotlivé výdajové i příjmové položky připravovaného rozpočtu.
   Obřadní síň MěÚ Rožnov se ve středu večer zaplnila členy zastupitelstva města i členy jeho finančního výboru. „Jak jsme již dříve avizovali, s dostatečným předstihem jsme zastupitele i členy výboru seznámili s připravovaným návrhem rozpočtu tak, aby na prosincovém zasedání, kde se rozpočet bude schvalovat, byli připraveni. V dvouhodinové diskusi jsme probrali celou základní strukturu příjmů i plánovaných výdajů a diskutovali jsme nad řadou konkrétních dotazů,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš
   Rozpočet, jehož návrh již visí na úřední desce i na webu města, je připravován jako vyrovnaný s celkovými příjmy i výdaji v rekordní výši přibližně 646 milionů korun. „Zásadním bodem tohoto rozpočtu je rozhodnutí o přijetí investičního úvěru ve výši 127 milionů korun, kde 60 milionů je samotný úvěr na dofinancování staveb kulturního centra a přístavby knihovny, 67 milionů je částka na přefinancování částky za budoucí dotace na pasiv obou zmiňovaných budov,“ dodal vedoucí Odboru finančního MěÚ Rožnov Martin Hrnčárek.
   Rozpočet města se bude schvalovat na jednání zastupitelstva města v úterý 10. prosince 2019.
Marek Havran, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.