Memoriál Františka Bechného v deblech ovládli Barabáš s Divínem
Memoriál Františka Bechného v deblech ovládli Barabáš s Divínem
(zleva) Dalibor Plesník, Miroslav Krupa, Jakub Barabáš, Dan Divín, Martin Lapčík, Roman Zetek. foto: Aleš Linduška

Veselá, Zašová - Výbornou sportovní úroveň měl šestnáctý ročník tradičního tenisového turnaje ve Veselé. Memoriál Františka Bechného suverénně ovladli 4. července Jakub Barabáš s Danem Divínem. Ve finále turnaje si poradili s domácí veselskou dvojicí Miroslav Krupa a Dalibor Plesník. V souboji o teřtí místo byl úspěšnější pár Roman Zetek a Martin Lsapčík. Nepopulární bramborová pozice zůstala vsetínskému páru Jan Kostka a Miloš Juříček.
   Nově zrekonstruované kurty ve Veselé se staly kolbištěm pro celkem deset deblových párů, které se utkaly ve dvou skupinách. Z nich postupovali vždy čtyři nejlepší do čvrtfinálových bojů. Překvapením turnaje se stala dvojice až z Brna Tomáš Magdalík a Tomáš Doušek, která se nečekaně probojovala mezi nejlepších osm na úkor domácího páru Václav Novosad a Petr Mikliš. Tuhé boje svedly o semifinále domácí týmy Aleš Linduška, Radim Simerský, kteří ve vyrovnaném souboji podlehli posléze celkově čtvté dvojici ze Vsetína. Několik mečbolů promarnila také domácí dvojice Honza Marek a Milan Plesník a ve čtvrtfinále se museli nakonec sklonit před uměním bronzových medailistů.
   Vyrovnaný a herně vydařený turnaj měl vysokou sportovní úroveň. "I když se jedná o setkání neregistrovaných hráčů, jejich výkony měly mnohdy parametry srovnatelné se závodními hráči. Řada z nich se totiž tenisu věnuje pravidelně v amatérských soutěžích. Ve Vsetíně je to prestižní soutěž ATL a ve Veselé domací liga TC Veselá," komentoval výsledky prezident soutěže a ředitel turnaje Eduard Pavlica. Ocenil také dobrou diváckou kulisu, která přispěla ke kvalitním výkonům nejlepších dvojic. Většina soutěžících se utká letos ještě také na tradičním Memoriálu Milana Dořičáka v Zašové v závěru letní sezóny 5. září.
Mgr. Aleš Linduška