Martin Šonka i Armáda ČR ovládnou nebe nad Valmezem
Martin Šonka i Armáda ČR ovládnou nebe nad Valmezem
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Špičkový akrobatický pilot a vítěz světové série Red Bull Air Race Martin Šonka, dynamická ukázka vrtulníku Armády ČR, noční světelná letecká show, modely letadel a mnohem víc. Takový bude už sedmý ročník Aviatického dne na Valašsku, který proběhne v sobotu 13. července na letišti v Poličné u Valašského Meziříčí.

Pořadatelé z Valašského leteckého klubu s podporou města Valašské Meziříčí si pro návštěvníky připravili bohatý program. Oblíbená akce startuje v sobotních 14.00. „Letos jsme program cíleně posunuli na odpoledne a večer, abychom návštěvníkům mohli nabídnout zase něco nového. Jedním z největších lákadel bude vzdušná akrobacie Martina Šonky, která je vždy dech beroucí. Vedle armádního vrtulníku, pilotovaných ukázek modelů letadel a množství doprovodných aktivit, bude jistě lákavý právě večerní program,“ pozval Dan Jícha, předseda Valašského leteckého klubu a pokračoval: „Po setmění se mohou lidé premiérově těšit na speciální světelnou leteckou show. Pomyslnou tečkou za letošním Aviatickým dnem na Valašsku pak bude promítání letního kina přímo na letištní ploše. Tematicky jsme vybrali snímek Top Gun: Maverick, takže je opravdu na co se těšit.“

Akci tradičně podporuje i valašskomeziříčská radnice. „Aviatický den na Valašsku je svým rozsahem a programem v našem regionu skutečně unikátní akcí. Velký podíl na tom má účast Martina Šonky, podpora Armády ČR a celá řada dalších lákadel. Stejně jako loni se tak zájemci budou moci například proletět vrtulníkem MD500E. Děti si pak jistě užijí výrobu a barvení funkčních modelů s naším SVČ Domeček. Jsem rád, že se město Valašské Meziříčí na organizaci této akce podílí a přispívá tak k podpoře letectví na Valašsku,“ doplnil valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek.

Aktuální informace k programu na www.valk.cz.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí