Vyrazte Za krásami Valašského Meziříčí. Začíná každoroční cyklus komentovaných prohlídek
Vyrazte Za krásami Valašského Meziříčí. Začíná každoroční cyklus komentovaných prohlídek
foto: Barbora Zmijarová, Muzeum regionu Valašsko

Val. Meziříčí – Historička Muzea regionu Valašsko Ivana Spitzer Ostřanská (na snímku) zahájí ve středu 10. července letošní cyklus komentovaných prohlídek města Za krásami Valašského Meziříčí. Sraz je v 15 a 18 hodin u Turistického informačního centra na II. nádvoří zámku Žerotínů. Účastníci první procházky se mohou těšit na zajímavý bonus.

Každoroční projekt organizuje Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko. Připraveno je 8 tematických prohlídek, která Vás provedou zajímavými místy a historií Valašského Meziříčí. Průvodci Vám budou odborníci z různých oborů lidského vědění.

Seriál zahájí ve středu 10. července komentovaná prohlídka Zapomenuté adresy meziříčského muzea s historičkou Ivanou Spitzer Ostřanskou. „Vydáme se městem po stopách zakladatelských osobností a zastavíme se i u řady budov, které před rokem 1948, kdy získaly muzejní sbírky konečně své stálé prostory v bývalém krásenském zámku, sloužily jako muzejní depozitáře i výstavní prostory,“ nastínila Ostřanská

Ta si pro účastníky první vycházky v 15 hodin připravila i zajímavý bonus. „Po skončení prohlídky Vás pozvu do našeho zámku Kinských na komentovanou prohlídku výstavy ke 140. výročí založení muzea ve Valašském Meziříčí. Vstup je zdarma v rámci vycházky,“ prozradila Ostřanská.

Ve středu 17. července bude cyklus pokračovat přírodovědnou procházkou parkem Botanika s muzejní pedagožkou Bohdanou Šimčíkovou. O týden později se vydáte s archeologem Samuelem Španihelem do Pravěku ve Valašském Meziříčí. Další podrobnosti najdete na stránkách www.kzvalmez.cz a www.muzeumvalassko.cz.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko