10 000 kroků se přesouvá do valašskomeziříčských škol
10 000 kroků se přesouvá do valašskomeziříčských škol
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Oblíbená celorepubliková výzva 10 000 kroků se propojila se školami. A letos stranou nezůstal ani Valmez. K více jak 200 aktivním občanům se na jaře připojili i žáci tří valašskomeziříčských základek.
Větší motivace k pohybu a správnému životnímu stylu, spolupráce v kolektivu i trocha zdravého soupeření – to přinesla dubnová výzva 10 000 kroků do základních škol napříč republikou. Učitelé vyplnili přihlášku pro svou třídu a děti si pak samy zaznamenávaly pomocí chytrých hodinek, náramku či mobilního telefonu své kroky do aplikace. Cílem bylo ujít během měsíce co největší vzdálenost. Například při cestě do školy a z ní, vyrazit na odpolední procházku nebo rodinný výlet.

„Za Valašské Meziříčí se do projektu zapojily vždy dvě třídy ze základních škol Šafaříkova a Žerotínova, které doplnila třída z Vyhlídky. Dětem se výzva 10 000 kroků moc líbila, dokonce si jednotlivé kolektivy navzájem hlídaly počet kroků a vzájemně se hecovaly k lepším výsledkům,“ řekla s úsměvem místostarostka Yvona Wojaczková a pokračovala: „Přesně o tom výzva 10 000 kroků pro školy je. Hravou formou motivovat děti k přirozenému pohybu. Není cílem, aby jednotlivé školy soutěžily mezi sebou, ale aby se v dané škole zapojilo co nejvíc tříd a ty si mohly porovnat své výsledky.“ Město na konci výzvy ocenilo vítěznou třídu v každé škole finanční odměnou, díky které si spolužáci na závěr školního roku užili pizza party podle svých představ. „Přála bych si, aby zapojení do projektu nebylo pro děti pouze soutěží na měsíc, ale hlavně návodem, jak přistoupit ke zdravému životnímu stylu a trávení volného času společně s kamarády i rodinou. Školní kolektivy jsme do výzvy 10 000 kroků zapojili poprvé a rádi v tom budeme v dalších letech pokračovat,“ dodala místostarostka Wojaczková.

Počet nachozených kilometrů ve školách:

ZŠ Šafaříkova – 7 660 km
ZŠ Vyhlídka – 3 015 km
ZŠ Žerotínova – 2 293 km

Celorepubliková výzva 10 000 kroků probíhá pravidelně dvakrát ročně v rámci aktivit Zdravého města Valašské Meziříčí. V říjnu se do ní mohou opět zapojit jak občané, tak i základní školy. Více informací na webu www.desettisickroku.cz.

Veronika Macková, referent odboru školství, kultury a sportu MěÚ Val. Meziříčí