ZŠ Žerotínova žije divadlem
ZŠ Žerotínova žije divadlem
Žerotínka žije divadlem, pro seniory nastudovaly děti pohádku. V březnu se znovu žáci školy představí v úspěšném muzikálu, tentokrát na regionálních divadelních festivalech. foto: Archiv ZŠ

Val. Meziříčí - Divadelním představením potěšily děti ZŠ Žerotínova v druhé polovině ledna klienty Seniorparku ve Valašské Meziříčí. V rámci projektu sbližování generací nacvičily ve školním divadle Žertík pohádkovou hru.
   Na podzim už společně žáci seniorům četli a na jaře pro ně připravují hudební program. Divadlem Žerotínka znovu žije, v březnu totiž odehrají žáci úspěšné muzikálové představení „Ať žijí…“ na dvou regionálních divadelních festivalech. Žerotínka s tímto muzikálem na podzim dvakrát vyprodala sál meziříčského KZ v rámci oslav 40. narozenin školy. „Vystoupení v Seniorparku mělo úspěch, děti se na něj těšily a senioři jej ocenili potleskem. Na březnové účinkování v našem muzikálu se brzy začneme připravovat, rádi si zopakujeme úžasnou atmosféru podzimních představení, kdy nám tleskal vyprodaný sál,“ uvedla vedoucí školního divadélka Žertík Vlasta Palátová.
   Mladí herci divadla Žert, kde účinkují starší spolužáci divadélka Žertík, už plánují první zkoušky. „Odehrajeme představení na meziříčském Setkání divadel malých jevištních forem v polovině března. Další muzikálové vystoupení nás čeká v obci Hovězí v rámci tamní divadelní přehlídky Dny valašského divadla,“ prozradila režisérka představení „Ať žijí…“ Petra Plánková. Představení je originální divadelní verzí slavného muzikálu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Ať žijí duchové.
Mgr. Aleš Linduška