Do Lešné u Valašského Meziříčí na 3. dostaveníčko
Do Lešné u Valašského Meziříčí na 3. dostaveníčko
foto: MRV

Lešná - Velmi pozitivní ohlasy zatím sklízí netradiční kostýmované prohlídky zámeckého parku v Lešné u Val. Meziříčí. Třetí dostaveníčko s hraběnkou a dalšími členy hraběcího rodu Kinských proběhne ve středu 12. srpna, začátky jsou od 10:00, 11:00, 13:30 a 14:30 hodin.
   Seriál kostýmovaných prohlídek parku s hraným příběhem zasazeným do konce 19. století běží v Lešné od poloviny července. Na návštěvníky čeká příjemná procházka, v rámci níž se dozví zajímavosti z historie parku i života tehdejších pánů, hrabat Kinských.
   Během dne proběhnou čtyři prohlídky, kromě toho si můžete prohlédnout i zdejší výstavy a historické pokoje. Pro děti je připraveno zajímavé zpestření v podobě pátrání po zámeckém pokladu. „Pokud by bylo hodně špatné počasí, doporučujeme navštívit naše internetové stránky www.muzeumvalassko.cz, zda není akce zrušena nebo přeložena na jiný termín. Počasí nám zatím přálo a pevně doufáme, že tomu tak bude i tentokrát. Budeme se na vás všechny moc těšit,“ vzkázala kurátorka akce Andrea Mrštinová z Muzea regionu Valašsko.
   Další Dostaveníčko v zámeckém parku proběhne v neděli 23. srpna od 14:00, 15:00 a 16:00 hodin.
   Podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.