Vyrazte do Lešné na Lovecké slavnosti
Vyrazte do Lešné na Lovecké slavnosti
foto: MRV

Lešná - Bohatý program s rybářskou a mysliveckou tématikou nabídne akce Lovecké slavnosti, která proběhne v neděli 6. září od 14:00 hodin v areálu zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Čeká vás spousta zábavy pro celou rodinu, pohodová atmosféra i vůně zvěřinových a rybích specialit.
   Muzeum regionu Valašsko akci původně plánovalo na červen, pod tlakem koronavirových opatření ale termín raději odsunulo na 6. září. Slavnosti se konají venku, takže není třeba roušek ani dalších omezení. Můžete se tak těšit na pohodové odpoledne, které má dle meteorologických předpovědí podpořit i příjemné slunečné počasí.
   Organizátoři připravují sokolnickou show, vystoupení kynologů s loveckými plemeny psů, výstavu rybích trofejí, ukázku vábení různých druhů zvěře nebo prezentaci rybářského sportu zastoupeného místní organizací Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.
   Děti se mohou pobavit při kvízové stezce zámeckým parkem, odpoledne zpříjemní cimbálová muzika Bača a připraveny také budou zvěřinové a rybí speciality. „V rámci akce budou zdarma zpřístupněny výstavy Barevný svět a Fotografie hub Jiřího Nováka,“ doplnila hlavní organizátorka akce Květa Zemanová. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku Muzeum regionu Valašsko.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.