Víkendový Rožnov: Hudební festival Hlasy, Sochy z písku či Zahradní slavnost seniorů
Víkendový Rožnov: Hudební festival Hlasy, Sochy z písku či Zahradní slavnost seniorů

Rožnov - Zahradní slavnost Domova pro seniory, II. ročník hudebního festivalu Hlasy nebo pokračování výstavy Sochy z písku. První zářijový víkend bude opět bohatý na kulturní akce ve městě.
V sobotu 1.9.2018 proběhne v rožnovském Domově pro seniory Zahradní slavnost spojená s dnem otevřených dveří. Akce začíná v 15,00 hodin a těšit se můžete na vystoupení valašského souboru písní a tanců Radhošť, profesionální kouzelnické vystoupení a nebo soutěže o věcné ceny v pétanque a ruských kuželkách.
   Ve Valašském muzeu v přírodě proběhne také v sobotu 1.9. II. ročník hudebního festivalu lidského hlasu Hlasy. Od 17,00 hodin se v amfiteátru Na Stráni představí Horňácka cimbálová Musica Folklorica se zpěváky Martinem Hrbáčem, Veronikou Malatíncovou, Martinem Prachařem a ženským pěveckým sborem Oskoruša. Z Polska přijede dynamická blues-rocková formace Gruff! se „špinavým“ hlasem zpěváka Bartka Przytuły. Nestorka českého jazzového zpěvu Jana Koubková vystoupí s kapelou Ataky Jany Koubkové, a povede také dvoudenní festivalovou vokální dílnu. Skety jsou šestičlenný rozverný a cappella voice-band z Prahy a slovenským hostem je mladá zpěvačka, skladatelka a klavíristka Katarína Máliková s Ansámblem, kteří zahrají artpopovou hudbu pramenící ve folklorní inspiraci.
Od června až do září probíhá na Palackého ulici v Rožnově pod Radhoštěm výstava Sochy z písku. Letošní ročník je tematicky zaměřen na námořníky a moře.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.