Galerie Stará radnice představí zlínského výtvarníka Ladislava Pálku
Galerie Stará radnice představí zlínského výtvarníka Ladislava Pálku

Vsetín - Výstava s názvem Vždy s úsměvem, představující současnou tvorbu zlínského výtvarníka Ladislava Pálky bude zahájena v Galerii Stará radnice ve středu 5. září v 17 hodin. Ohlédne se také za jeho tvůrčí činností ve filmové tvorbě pro nejmenší a představí některé z jeho výtvarných návrhů pro animované večerníčky.
   Ladislav Pálka se narodil v roce 1945 ve Zlíně. Je absolventem Pedagogické fakulty Palackého univerzity v Olomouci v oboru výtvarná výchova. Od roku 1974 pracoval ve Filmových ateliérech ve Zlíně v oddělení animovaného filmu nar. um. Hermíny Týrlové na různých pozicích (animátor, výtvarník, scénárista, režisér) až do roku 1991, kdy spolu s několika dalšími spolupracovníky založili Volné sdružení tvůrců animovaného filmu a věnovali se tvorbě večerníčků převážně pro Slovenskou televizi Bratislava. Mimo jiné vytvořil pro společnost Bonton a Českou televizi sedm dílů večerníčkové řady Pat a Mat (2003).
   Od počátku devadesátých let se zabýval také propagační grafikou a ilustrací. V tomto období založil nakladatelství SEN, kde vyšlo několik autorských leporel a knížek pro nejmenší. V současné době se věnuje zejména volné tvorbě, která s hravostí a humorem komentuje svět, soudobou i vzdálenější kulturu a vyjadřuje se i k dění kolem nás.
   Výstavu, která potrvá do 25. září, slovem uvede Jiří Jilík a hudebně doprovodí Marie Davidová a Aleš Mrnuštík. Otevírací doba: út – ne 14 - 17 hodin.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín