Mydy Rabycad a Love FOOD festival na Zašovských slavnostech
Mydy Rabycad a Love FOOD festival na Zašovských slavnostech

Zašová - V sobotu 1. září se uskuteční tradiční Zašovské slavnosti a Love FOOD festival. Na hosty čeká opět pestrý program a speciality vyhlášených restaurací z okolí.
   Gurmáni si budou moci vybírat z pestré palety pochoutek, mezi nimiž nesmí chybět ty nejlepší od Zebry, Alberta Málka, Bronx Dogs, Balloo, restaurace Na kraji lesa.
   Mydy Rabycad, jedna z našich nejprogresivnějších kapel, držitel ocenění Žebřík za rok 2017 v kategoriích Skupina a Album roku, spolu se svou frontmankou, energizující Žofií Dařbujánovou, rozsvítí a roztančí náves až večer. Nicméně po celý den na návštěvníky čeká pestrý hudební program, kdy se na podiu budou střídat jména jako Tanja & Band, Brontosauři Revival, ostravští Easy Steps, Imperio – Gipsy World Music z Přerova, B-Art či bubeníci Kubuku. Ze Slovenska přijede folklorní skupina Nevädza, zahraje místní Zašovjanka. O zábavu se postarají také Klauni z balonkova, či ohromující ohňová show Boca Fuego. Program zakončí diskotéka ve stylu 80‘ a 90´ Libora Škorni na výletišti.
   Mimo gastronomii a hudbu jsou slavnosti i o tradici. Místní řemeslníci budou po celé odpoledne předvádět svou práci, k zakoupení budou nejen lokální rukodělné výrobky. Otevřen veřejnosti bude i trinitářský klášter.
   Zašovské slavnosti a Gastrofestival Love FOOD, jejichž organizátory jsou Obec Zašová a MAS Rožnovsko, se konají pravidelně první sobotu v září, letos již po čtrnácté. Program začíná v 10 hod. V rámci festivalu se koná již 4. ročník Mezinárodního fotbalového turnaje mládeže s účastí i zahraničních týmů.
Marcela Janišová, manažer kultury, sportu a cestovního ruchu, redaktor Zašovských novin