Víkend v Rožnově: Zpívající vlak, Ondrášova Valaška či Muzicírování se Soláněm
Víkend v Rožnově: Zpívající vlak, Ondrášova Valaška či Muzicírování se Soláněm
foto: Jan Kolář

Rožnov - Poslední letošní jízda parního vláčku, přehlídka uměleckých a folklorních těles Ondrášova Valaška, přehlídka „garážových“ kapel Valašské zkušebny nebo motoparty v kempu. Taková je nabídka akcí v Rožnově pod Radhoštěm o druhém zářijovém víkendu.
   Čtvrtá a letošní poslední jízda Rožnovského parního léta 2020 zaveze své pasažéry do Rožnova, kde se ve Valašském muzeu v přírodě po celý víkend koná jedna z velkých akcí roku – přehlídka uměleckých a folklorních těles Ondrášova Valaška. Jízda nese podtitul „zpívající vlak“ a je jasné, že vláčkem pojede kapela, která zahraje k tanci i zpěvu a bude tou nejlepší živou pozvánkou na třídenní Ondrášovu Valašku.
   Ve Valašském muzeu v přírodě se v neděli od 14.30 hodin koná pořad Muzicírování se Soláněm - vystoupení folklorního souboru Soláň z Rožnova p. R. a jeho hosta – vystoupí Muzica Folklorica.
Jednou z dalších akcí přeložených z jarních měsíců na září je ER PE ER Motoparty, která se koná od pátku 11. do neděle 13. září v Campu Sport v Rožnově.
   O druhém zářijovém víkendu se měla konat i zajímavá akce v městském parku - unikátní výstava obrazů jednoho z pacientů mobilního hospice Strom života. Vzhledem k epidemiologické situaci ovšem byla výstava přeložena na rok 2021.
   Akcí, která má kvůli stávající situaci změněný charakter, je Švihák rožnovský. Měla se konat v sobotu 12. září s centrem na Masarykově náměstí. Nakonec se ale koná dle časových možností účastníků, kteří mohou vybranou trasu, na kterou se přihlásili, absolvovat kdykoliv od 15. srpna do 3. října.
   Kromě víkendových programů probíhají v Rožnově také dlouhodobé akce, jednou z nich je například akce „Ledové sochy v létě / Ledové království“. V rámci 22. ročníku Ledového království je v Rožnově otevřen evropský unikát, který je poprvé možné navštívit i v letních měsících. V galerii je trvale udržovaná teplota kolem -5°C a návštěvníci dostávají k zapůjčení termoochranu proti prochladnutí. Tématem letošního ročníku jsou Světoví umělci a jejich díla.
   Zajít (nejen) během víkendu můžete třeba také na Jurkovičovu rozhlednu, a to denně od 9 do 17 hodin. Na rozhlednu se dostanete půlhodinovou procházkou lesem po zelené turistické značce přímo z parkoviště u Mlýnské doliny u Valašského muzea v přírodě, možný je také průchod přímo z  muzea bránou přes Valašskou dědinu.
   Kompletní kalendář akcí, ale také například webkamery z města i okolí, informace k parkování ve městě a další důležité informace o akcích a atraktivitách Rožnova, najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz.
Bc. Marek Havran, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.